مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1396/8/30 14:45:12

محمد جواد حق شناس مطرح کرد: 10-23
سربازان وطن با جانفشانی خود طومار داعش را در هم پیچیدند/ فراموشی 6 ساله خرید کتاب در کتابخانه های شهرداری
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران ضمن قدرداني از فراخوان احمد احمد مسجد جامعي براي كتابگردي از اعضاي شورا گفت : متاسفانه 6 سال می شود بودجه ای برای خرید کتاب در کتابخانه های شهرداری تهران اختصاص داده نمی شود.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد جواد حق شناس در بیست و سومین جلسه شورا با اشاره به نامه سردار سلیمانی به رهبر برگ انقلاب مبنی بر فتح و ظفر سربازان اسلام و شکست داعش گفت : از فتنه داعش تنها ویرانه ای باقی مانده و جا دارد از ایثار گران و رزمندگان شهدای مدافع حرم و همه کسانی که در این سالها با فتنه بزرگ جنگیدند و آن را از بین بردند تقدیر کنیم.

رييس كميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر ضمن قدرداني از فراخوان احمد مسجد جامعي براي كتابگردي از اعضاي شورا دعوت كرد تا روز پنجشنبه در كتابفروشي ها حضور داشته باشند و از مردم براي خريد كتاب دعوت كنند.
حق شناس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: روز گذشته و به مناسبت هفته‌ی کتاب و کتابخوانی، جلسه ای با حضور مدیران کتابخانه های سطح شهر تهران در محل شورا برگزار، و دغدغه های مدیران کتابخانه های سطح شهر مطرح شد که در این راستا می توان به مشکلات مالی گسترده، نیاز مُبرم به تجهیزِ فنی و لجستیکی کتابخانه ها، عدم بروزرسانی منابع و نُسخ، فقدان زمینه‌ی مناسب برای تبدیل شدنِ کتابخانه ها به پاتوق های فرهنگی شهر و همچنین وقفه‌ی عمیق در راه اندازی کتابخانه های دیجیتالی اشاره کرد.

وی ادامه داد: وجود 108 کتابخانه در سطح شهر تهران با 1 میلیون و 950 هزار عضو، نشانگر ظرفیتِ بالقوه‌ی عظیم فرهنگی در پایتخت است که با کمال تأسف باید اذعان کرد در سال های اخیر به دلیل مدیریت نامطلوب در حوزه‌ی فرهنگی، امروز به نقطه ای رسیده ایم که فقط 10 درصد از اعضای کتابخانه های شهر فعال هستند.

حق شناس تصریح کرد: بررسی بودجه‌ی مصوب سال 96 شهرداری تهران نشان می دهد، 8 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار، برای «نگهداریِ کتابخانه ها و قرائت خانه های سطح شهر تهران» در اختیار سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران قرار گرفته که متأسفانه گزارشی از میزان تخصیص و نحوه‌ی عملکرد آن نه در سال 96 و نه در سال های قبل، موجود نیست.

وی افزود: علی رغم پیگیری ها و مکاتبات کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در باب ارائه‌ی گزارش عملکرد شهرداری تهران در حوزه‌ی فرهنگی و اجتماعی، تا کنون گزارشی غیر از پیشرفت پروژه های عمرانی معاونت فرهنگی و اجتماعی به این کمیسیون واصل نشده.

شایسته است شهردار محترم، نسبت به ارائه‌ی گزارش عملکرد واحدهای فرهنگی و اجتماعی زیر مجموعه‌ی شهرداری تهران دستور لازم را صادر نمایند.

حق شناس همچنین گفت: در بررسی های صورت گرفته مشخص شده 6 سال است که بودجه ای برای خرید کتاب در کتابخانه های شهرداری تهران اختصاص پیدا نکرده و این یک خبر ناگوار برای شهر تهران است.print

rating
  نظرات