مقالات

ایجاد شده توسط : abdollahi-h در 1395/1/21 14:28:10


رفتارهای شکل گرفته در جامعه متأثر از خانواده است

بیستمین جلسه از سلسله نشست های تحکیم روابط خانوادگی با سخنرانی معصومه آباد عضو شورای اسلامی شهر تهران به همت سازمان بسیج شهرداری تهران در مجموعه فرهنگی ورزشی شهدا برگزار شد.
معصومه آباد رفتارهای شکل گرفته در جامعه را متأثر از خانواده دانست و افزود: بسیاری از رفتارهای ما در خانواده شکل می گیرد و تبلور آن اندیشه ها، در جامعه بیرونی نمایان می شود.
وی رفتارهای شکل گرفته در جامعه را متأثر از خانواده دانست و افزود: بسیاری از رفتارهای ما در خانواده شکل می گیرد و تبلور آن اندیشه ها در جامعه بیرونی نمایان می شود بنابراین مشکلات ما در جامعه شهری امروز رابطه خطی با خانواده دارد.
معصومه آباد خاطرنشان کرد: زن مرکز مهم کانون خانواده و خاطرات شهدای زن یک حقیقت است که باید از آنان درس گرفت، به این معنی که نباید شهدا را به خاک سپرد باید آنان را به خاطر سپرد و از گنجینه فکر آنان به عنوان سرمایه‌ای عظیم بهره برد.
وی در ادامه با اشاره به گوشه ای از خاطرات اسارت خود در زندان های الرشید و استخبارات عراق اظهار داشت: 18ساله بودم که نیروهای عراقی من را اسیر کردند. لحظه‌ای که با دشمن روبرو شدم، نوع نگاهش را به یک زن مسلمان ایرانی دیدم. وقتی منطقه محاصره شد نیروهای بعثی با لباس سپاهی اما کلاه‌های قرمز به سمت ما آمدند و ما را از ماشین بیرون آوردند و دستور تفتیش بدنی دادند. یک برادر عرب خوزستانی حرف‌های عراقی‌ها را برای ما ترجمه می‌کرد. وقتی نامم را پرسیدند جوابی ندادم. در تفتیش دشمن کف دستم را دید که روی آن نوشته شده بود:خانم آباد وظیفه انتقال بچه‌های پرورشگاه را به منطقه امن برعهده دارد، ناگهان یکی از فرماندهان بعثی به عراق بی‌سیم زد که ما یک زن ژنرال ایرانی را اسیر کردیم. تفکر دشمن در مورد زنان ایرانی این بود. آنان از زنان ایرانی بیشتراز مردان می‌ترسیدند.
آباد ادامه داد: به من گفتند که اگر مقنعه‌ات را از سرت برنداری به زور برمی‌داریم. گفته شده هر زن ایرانی در زیر مقنعه‌اش یک نارنجک حمل می‌کند. دوباره گفتم من چیزی ندارم و آنان نیز منصرف شدند.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران در بخشی دیگر از سخنانش گفت: زنان امروز بدانند که اگر دشمن قول آزادی و عدالت زن را آزاد شدن اسارت تن از حجاب می‌داند، دروغ می‌گوید زیرا می‌داند با برداشتن حجاب، زن خوار و ذلیل شده و ملعبه دست مردان حریص می‌شود و به طور قطع کسی که چنین باشد نمی‌تواند با عزت نفس مدارج علمی را طی کند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: دامن زنان و مادران دوران جنگ انسان‌ ساز بود و دشمن خوب می‌دانست که اگر زن و خانواده را دچار فساد کند، موفقیت بزرگی را در از بین بردن پیشرفت و ترقی کشور، کسب می‌کند.
print
rating
  نظرات