مقالات

ایجاد شده توسط : abdollahi-h در 1395/1/21 14:16:44


تقدیر از مادران چشم به راه در سراسر پایتخت

روایت مادران چشم به راه، روایت مادرانی است که سال‌‌هاست چشم به در دوخته‌‌اند تا نشانی از جگرگوشه‌هایشان از راه برسد.
 کسانی که تمام آروزها و ارامش خود را به همراه فرزندان رشیدشان رهسپار میدان نبرد کردند و حالا برای درد و دل کردن و اشک ریختن مزاری برای فرزندشان ندارند. روایت این مادران، روایت مقاومت همان زنانی است که به تعبیر امام(ره)، مردان حماسه و پایداری این نظام مقدس از دامن آنان به معراج رفتند. مادران شهدای گمنامی که ابتدا مفقود الاثر شدند، بعد مفقود الجسد و حالا از آن‌ها با عنوان جاوید الاثر یاد می‌کنیم. نام این مادران مقاومت، جاوید‌تر از نام فرزندانشان در تاریخ حماسه‌های هشت سال دفاع مقدس ثبت خواهد شد.
مراسم گرامیداشت مادران شهدای گمنام، با عنوان مادران چشم به راه به طور همزمان در چهل فرهنگسرا و مرکز فرهنگی پایتخت با حضور جمعی از مسئولان ارشد کشوری و با قرائت پیام مقام معظم رهبری برگزار شد.
این مراسم همزمان با ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان لشگری، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، مدیران فرهنگی و شهری و همچنین جمعی از هنرمندان در پایتخت برگزار شد.
در همین راستا مراسمی نیز در سالن ایران زمین ساختمان شماره دو شورای شهر تهران برگزار شد. در این برنامه چند تن از اعضای شورای شهر من جمله رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران نیز حضور داشتند. در این مراسم با اهدای هدایایی به مادران چشم به راه توسط معصومه آباد از آنها تقدیر شد.


print

rating
  نظرات