مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1398/12/29 20:2:10

پیام محمد سالاری به همکاران خود در پارلمان های شهری کلانشهرهای دنیا
آنچه در توان داريد برای لغو تحريم ها عليه ايران انجام دهيد

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، محمد سالاری عضو شورای شهر تهران، در پیامی به اعضای پارلمان های شهری کلانشهرها خواستار همراهی و تلاش آن ها برای لغو فوری تحریم های غیر انسانی دولت آمریکا علیه مردم ایران در شرایط سخت کنونی و بحران جهانی کرونا شد.

محمد سالاری در پیام خود نوشته است:

همكاران عزيز در پارلمان ها، شوراها و انجمن های شهری پایتخت ها و كلانشهرهاي سراسر دنيا

اين نامه در شرايطي نگاشته می شود كه دنيا گرفتار بحرانی به نام پاندمی* كرونا شده است. و هر روز خبر مرگ انسان ها در سراسر دنیا، و بویژه در کشور عزیزم ایران که یکی از کانون های این بیماری شده، قلب همه ما را به درد مي آورد.

مايلم به استحضارتان برسانم که اکنون مردم ايران با رنج و سختي مضاعفي درگیر هستند. و آن ناشی از تحريم هاي ظالمانه، غیر انسانی و مغاير با مقررات بين المللي دولت ايالات متحده آمريكا عليه كشور من ايران است. اين تحريم ها باعث شده  تا علي رغم تلاش هاي فداكارانه جامعه پزشكي و كادر درماني و همکاران عزیزم در مدیریت های شهری تهران ‌و سایر شهرهای ایران، توان مقابله مردم و مسئولان كشور براي مقابله با ويروس كرونا به شدت كاهش يابد، و آسايش و زندگي مردم ايران تحت تاثير جدي قرار گيرد. تهيه ملزومات بهداشتي و درماني و حتي غذائي و ساير امكانات و تجهيزات ضروری مديريت شهري براي رفاه مردم، در موقعيت همه گيري بيماري، بر اثر تحريم ها بسيار دشوار شده و زندگي و معيشت شهروندان به شدت مورد تهديد قرار گرفته است.

اين در حالي است كه همه مي دانيم غلبه بر اين بحران جهاني، همكاري و همراهي بيش از پيش جامعه جهاني را مي طلبد. زيرا كرونا آشكارتر از هميشه به ما نشان داد كه تا چه حد سرنوشت انسان ها در سراسر كره زمين به يكديگر وابسته است. بقول سعدی شیراز ، شاعر و سخن سرای بزرگ ایرانی ما در قرن سیزدهم میلادی :

بني آدم اعضاي يكديگرند كه در آفرينش ز يك گوهراند

چو عضوي به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

لذا به عنوان يكي از نمايندگان مردم  در پارلمان محلی پایتخت تهران ، از شما همكاران ارجمندم در سراسر جهان درخواست مي كنم، آنچه در توان داريد در جهت لغو تحريم های غیر انسانی دولت آمریکا عليه ايران و مردم كشورم انجام دهيد.

اطمينان دارم با نوع دوستي و همبستگي فراتر از كشمكش هاي سياسي، و مبتني بر ايفاي مسئوليت پذيري انساني، اجتماعي و اخلاقي مي توان بر اين بحران همه گير فائق آمد. و نمونه اي عالي از همكاري بين شهرها و شهروندان جهان را خلق كرد. و در اين راستا سمن ها و تشكل هاي مردم نهاد و در راس آنها پارلمان هاي کلانشهرهای دنيا مي توانند نقش بسيار کلیدی را ايفا كنند.

با احترام ‌و بهترین آرزوها - محمد سالاري نماينده مردم در پارلمان شهري تهران

*پاندمی:همه گیری جهانی

 


print

rating
  نظرات