مقالات

ایجاد شده توسط : kalanshahr در 1398/12/26 11:13:58

بیانیه دبیرخانه مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها
در راستای مقابله با ویروس کرونا

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه دبیرخانه مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها

در راستای مقابله با ویروس کرونا

17 اسفندماه1398

   در شرایط و روزهایی که مردم شریف و فهیم ایران اسلامی و همچنین در اقصی نقاط دنیا در معرض ویروس جهانی کرونا و این پدیده زیستی هستند و مدافعان عرصه سلامت در میهن عزیزمان در زمره مجاهدان فی سبیل الله، صبورانه، فداکارانه و ایثارگرانه در مصاف با این بیماری، صحنه‌های شگفت‌انگیز و ماندگاری را خلق کرده‌اند، بر یکایک آنان درود می‌فرستیم و حماسه‌های امیدآفرین و افتخار آمیزشان را پاس می‌داریم. در این  راستا دبیرخانه مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها همچون سایر نهادهای اجتماعی کشور دغدغه حل بحران اخیر را دارد و آمادگی خود را جهت بسیج هرچه بهتر توان اجتماعی سمن ها و نهادها موثر اجتماعی با مشارکت شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها برای کمک به وضعیت موجود اعلام می دارد علی ایحال ضمن برشمردن برخی ضرورریات و ضمن تقدیر از تلاش های شبانه روزی جامعه محترم پزشکی و کادرهای درمانی آرزو داریم با همدلی و همراهی تمام مسئولین و ملت شریف ایران ، هرچه زودتر شاهد پایان این بحران و بازگشت آرامش و نشاط به جامعه و کشور عزیزمان باشیم و ضمن قدردانی و تشکر صادقانه و متواضعانه از آحاد مجاهدان عرصه سلامت به ویژه مراکز و نیروهای شریف و مجاهد حوزه امداد، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ونیروهای داوطلب ضمن تاکید بر تداوم نقش‌آفرینی‌های فداکارانه و شبانه روزی آنها و درخواست از اقشار مختلف مردم عزیز در تمکین توصیه‌های مراجع معتبر برای جدال با این بیماری و پرهیز از هرگونه هراس و اضطراب و نیز اهتمام به هوشمندی و هوشیاری و همکاری در راستای ارتقای اقدامات و تسهیل مدیریت مبارزه با این پدیده و مصون سازی کشور در برابر تهدیدات زیستی؛ یاری بخشی رفع بیماری و عبور موفق از این آزمون و ابتلای بزرگ و تبدیل بلا به نعمت را از آستان کریم و نعیمش طلب می‌ نمائیم:

۱.  از مدیران ارشد استانی درخواست می گردد برای کاهش شیب شیوع این بیماری، در روزها و هفته های آتی تدابیری را در ارتباط با ممانعت از سفرهای ورودی به استانها را اتخاذ نمایند. در این راستا انتظار می رود ممنوعیت و عدم امکان پذیرش و اسکان مسافر نوروزی در قالب کمپ ها، مدارس، ورزشگاه‌ها، مهمانسراها و مسافرخانه‌ها بصورت رسمی اعلام و اجرایی گردد. همچنین موضوع کنترل ورود و خروج و پایش مسافران ورودی به استان حتما بطور دقیق و با جدیت در دستورکار قرار گیرد.

۲.  از شهروندان درخواست داریم از سفرهای داخل وخارج استانی پرهیز نمایند تا مدیریت عدم شیوع در سطح شهرستان های استان ها نیز به نحو مطلوب تری ادامه یابد.

۳.   همچنین شهروندان با پرهیز از انجام خریدهای غیرضروری، خریدهای مربوط به آغاز سال جدید را نیز به هفته های آتی موکول نمایند تا بتوانیم شروع سال جدید را با کمترین آسیب و همراه با سلامت همشهریان داشته باشیم.

۴از شهروندان برای پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری اخیر و تشدید عوارض آن و به منظور قطع چرخه انتقال آن، حتی المقدور از تشکیل اجتماعات اعم از مراسم و مجالس شادی و عزا خودداری کنند.

۵از شهرداری های کشور درخواست می گردد تا اطلاع ثانوی مانع از برپایی بازارهای هفتگی و محله ای در سطح شهرها گردند.

۶همچنین از مدیران ادارات و سازمان ها خواهشمند است جهت کاهش سفرهای درون شهری نسبت به اتخاذ تصمیمات مقتضی و مناسب جهت کاهش مراجعات پایان سال و تمدید و انتقال برخی امور به سال آتی اقدام نمایند.

۷شهرداری های سطح کشور طبق روال روزهای گذشته با جدیت موضوع ضدعفونی کردن معابر عمومی، مکان‌های حضور و تردد شهروندان همچون بازار ها، ایستگاه های اتوبوس، مترو و ترمینال، اتوبوس ها و واگن های مترو، تاکسی‌ها و ... را با اولویت نواحی پیرامون بیمارستان ها و مراکز درمانی پیگیری نمایند.

۸ شهرداری ها  با هماهنگی ارگان های مسئول نسبت به تهیه و توزیع کالاهای بهداشتی مورد نیاز (مواد ضدعفونی کننده و ماسک) در سطح شهر برای شهروندان و کارکنان شهرداری اقدام نماید.

۹از رستوران ها، پمپ بنزین ها و سایر اصناف و مکان های عمومی که فعالیت خود را بنابه ضرورت در روزهای آتی و ایام نوروز ادامه خواهند داد درخواست می گردد تمام ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی اعلام شده برای ضدعفونی کردن این اماکن را بصورت کامل اجرا نمایند.

۱۰از صاحبان محترم کسب و کارهای فعال خواهشمندیم در صورت امکان ارائه خدمات بصورت اینترنتی یا تلفنی حتما نسبت به اجرای آن اقدام نمایند. همچنین از آن بخش از کسب و کارهایی که می توانند بصورت دورکاری امورات اداری خود را انجام دهند تقاضا داریم با لحاظ این موضوع در کاهش سفرهای درون شهری مشارکت جدی داشته باشند.


print
rating
  نظرات