مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1398/12/20 8:27:1

سالاری اعلام کرد:
تخصیص بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای اجرای بزرگ‌ترین طرح بازآفرینی شهری در سال ۹۹
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از آغاز اجرای پروژه محور نیلوفری در سال ۹۹ با تخصیص بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی خبر داد.


به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد سالاری در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه طرح محور نیلوفری بزرگترین پروژه محرک توسعه در حوزه بازآفرینی شهری است، گفت: این طرح مربوط به بازآفرینی فضای آزاد شده فوقانی تونل خط آهن تهران ـ تبریز به طول ۹ کیلومتر و به مساحت ۵۰ هکتار در مناطق ۱۷ و ۱۸ شهر تهران است.
وی تصریح کرد: طرح نیلوفری به عنوان یکی از بزرگ مقیاس‌ترین فرصت های بازآفرینی شهر تهران و پروژه محرک توسعه محسوب می شود که طرح های اجرایی آن با برگزاری مسابقه تهیه شده است و اجرای آن نقش بسزایی در کاهش  فاصله طبقاتی و شکاف اجتماعی شمال و جنوب شهر و کاهش آسیب های اجتماعی محلات جنوب شهر خواهد داشت.
سالاری تاکید کرد: این پروژه مهم از دوره چهارم تاکنون علی رغم فراخوان ها و برگزاری نمایشگاه هایی توسط شهرداری تهران، بلاتکلیف مانده بود که ما در جریان تصویب بودجه سال آینده شهرداری، پیشنها دادیم، مبلغ صد میلیارد تومان به اجرای طرح نیلوفری تخصیص داده شود که به تصویب شورای شهر تهران رسید و امیدواریم هرچه سریعتر عملیات اجرایی این پروژه مهم آغاز شود. وی افزود: حال، توپ در میدان مدیران شهرداری تهران است تا در سال ۹۹ نسبت به اتمام بزرگ‌ترین طرح بازآفرینی شهری و مهندسی ترین پروژه محرک توسعه در محدوده بافت های فرسوده مناطق ۱۷ و ۱۸ شهر تهران اقدام کند.


print

rating
  نظرات