مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1398/9/12 14:15:53

دومین جلسه هم‌اندیشی سمن‌های فعال حوزه شفافیت و مبارزه با فساد تشکیل شد؛
اعمال نظر سمن‌ها در فرم رصد اقدامات مجموعه‌های مدیریت شهری/ عکس
سمن‌های حوزه شفافیت و مبارزه با فساد، به کمک کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران شاخص‌های رصد شفافیت مجموعه‌های مدیریت شهری را تعیین می‌کنند.


به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران ادامه داد: از آنجا‌که تصمیم داریم برای رصد اقدامات مدیریت شهری در حوزه شفافیت از ظرفیت سمن‌های فعال این حوزه کمک بگیریم و کمیته شفافیت تنها تسهیلگر این کار باشد، در نظر داریم فرم رصد اقدامات را که قرار است مجموعه‌ها بر مبنای آن بررسی شوند، به همراه سمن‌ها مرور کنیم و درباره آن جمع‌بندی کنیم.
آروین تاکید کرد: درست است که هنوز کار زیادی در حوزه شفافیت انجام نشده است اما ما با رصد مجموعه‌های مدیریت شهری درواقع اعلام می‌کنیم چه انتظاراتی وجود دارد و سمن‌ها می‌توانند در این خصوص مطالبه‌گری داشته باشند.
رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران با اشاره به فرم رصد شفافیت مجموعه‌های مدیریت شهری بیان کرد: ما ۶ حوزه اصلی را در نظر گرفته‌ایم که عبارتند از شفافیت مالی، شفافیت منابع انسانی، شفافیت شهرسازی، شفافیت اطلاعات ضروری شامل تعرفه‌ها و فرایندها، شفافیت املاک و شفافیت پژوهش‌ها.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پنج سمن فعال در حوزه شفافیت و مبارزه با فساد برای پیشبرد این کار اعلام آمادگی کرده‌اند.
در این جلسه بخش‌هایی از فرم رصد که به شفافیت حوزه مالی و شفافیت حوزه شهرسازی می‌پرداخت مورد بررسی قرار گرفت و درباره آن تبادل نظر صورت گرفت. بررسی بخش‌های باقی‌مانده به جلسات آتی موکول شد.
در این جلسه لیلی حبیبی نماینده مرکز غیردولتی سلامت اداری و انجمن مدیریت رفتار سازمانی، مهدی ثنایی مدیرعامل اندیشکده شفافیت برای ایران، محمد کعبی معاون پژوهش‌های قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی و عاطفه غلامی از پژوهشکده امنیت اقتصادی تدبیر حضور داشتند.
لینک تصاویر: http://shora.tehran.ir/default.aspx?tabid=1114&ArticleId=19210


print
rating
  نظرات