مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1398/9/12 9:49:59

مجید فراهانی: 2-180
لزوم توجه به اجرای ماده ۴ قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمان ها
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نسبت لزوم توجه به اجرای ماده ۴ قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمان ها واکنش نشان داد.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در صد و هشتادمین با اشاره به گرامیداشت معلولین طی تذکری که تقدیم هیات رئیسه شد، عنوان کرد: ضمن تبریک روز جهانی معلولان به همه همشهریان عزیز توانیاب و معلول ، برای یکایک این عزیزان روز و روزگاری بهتر آرزو مندم و به سهم خودم از کم کاری ها و بی توجهی هایی که در ادای حق به شهر این عزیزان شده عذر خواهی می کنم. امیدوارم شاهد تحقق شهر دسترس پذیر در تهران برای ادای حق این عزیزان باشیم.

او افزود: عدم تحقق دسترس پذیری شهر برای معلولان عزیز،سبب شده است تا این گروه از شهروندان از حق زندگی در شهر به صورت کامل برخوردار نگردند، در این شرایط هرچه میزان معلولیت جسمی و حرکتی عزیزان بیشتر باشد، مشکلاتشان برای رفت و آمد،کار و زندگی درسطح محله و شهر بیشتر است.

فراهانی تاکید کرد: در چنین شرایطی فراهم نمودن دسترسی، حمل و نقل آسان برای رتق و فتق امور تحصیلی، درمانی و نیازهای حیاتی این عزیزان کمترین خدمتی است که شهرداری از طریق دسترس پذیر نمودن شهر و تسهیل استفاده این عزیزان از شبکه حمل و نقل عمومی باید ارائه نماید.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: بر اساس ماده 4 قانون حمایت از حقوق معلولان«شهرداری ها مکلفند،صدور پروانه احداث،بازسازی و پایان کار برای تمامی ساختمانها و اماکن با کاربری عمومی از جمله مجتمع های مسکونی، تجاری، اداری، درمانی، آموزشی را به رعایت ضوابط و استانداردهای مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و اصلاحات پس از آن در مورد دسترس پذیری افراد دارای معلولیت توسط مجری،مشروط کنند.»

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود : امری که اگر در صدور پروانه های ساختمانی و پایان کار مورد توجه شهرداری قرار گیرد و شهرداری به وظیفه قانونی خود در این زمینه عمل کند بدون شک زمینه ساز بهبود و ارتقاء سطح دسترس پذیری معلولان در تهران خواهد شد.

فراهانی گفت: بر همین اساس اینجانب به عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند 3 ماده 71 قانون شوراهای اسلامی کشور،درباره « لزوم توجه به اجرای ماده 4 قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمانها » به شهرداری تهران تذکر می دهم، و انتظار دارم شهرداری بیش از پیش به مساله دسترس پذیری شهر و خدمت به معلولان توجه نماید تا حق این عزیزان به شهر مطلوب تر و بهتر از گذشته ادا گردد.

او در پایان خاطر نشان شد: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام جناب آقای دکتر حناچی ،شهردار محترم تهران شاهد توجه بیش از پیش به دسترس پذیرنمودن تهران برای زندگی همه شهروندان به ویژه معلولان عزیز باشیم.


print

rating
  نظرات