مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1398/8/28 13:43:56

حجت نظری:14-177
با اینترنت ملی و محصورکردن خودمان نمی‌توانیم با دنیا رقابت کنیم
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه نمی‌توانیم خودمان را محصور کنیم و بعد با دنیا رقابت کنیم، گفت: عده‌ای در کشور می‌خواهند اینترنت ملی را جایگزین اینترنت کنند

به گزارش معاونت ارتباطات و بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در جلسه امروز شورا که با حضور معاون علمی رییس جمهور برگزار شد، گفت: به آقای ستاری خوش آمد می‌گویم. ما امروز ایشان را به عنوان نماینده دولت در شورای شهر تهران می‌دانیم و به عنوان نمایندگان مردم در شورا مسائلی را به ایشان مطرح می‌کنم.
وی با بیان اینکه حضور معاون علمی رییس جمهور دراین جلسه مغتنم است، گفت:‌ چرا که ما نیازمند تغییر نگاه مدیریت شهری در حوزه کارآفرینی و استارت آپ‌ها هستیم و این تغییر هم باید درحوزه اجرا و هم در حوزه سیاستگذاری ایجاد شود.
رییس کمیته مشارکت‌های اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد:‌یکسال پیش مصوبه‌ای داشتیم با عنوان ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون که تاکنون اجرا نشده است، چرا که از همان زمان تا کنون برخی در شهرداری تنها برای مغازه‌داران حق قائل بودند و در حال حاضر نیز همین نگاه وجود دارد، اما شهرداری باید تغییر کند و به روز شود.
حجت نظری ادامه داد:‌ ما برای رسیدن به درآمد پایدار حتما لازم داریم که فن آوری‌ها نو و ورود به مشاغل جدید را به رسمیت بشناسیم و ازآن استفاده کنیم. البته که دولت هم باید به زیرساخت‌های لازم پردازد و اگر دولت ورود نکند، عملا اتفاقی رخ نخواهد داد.
وی افزود:‌ واقعیت این است که نمی‌شود با بال‌های گنجشک جسم عقاب را به پرواز درآورد، ما نمی‌توانیم با اینترنت ملی و با محصور کردن خودمان در ظرف جغرافیایی خودمان، با دنیا رقابت کنیم. امروز عده‌ای در کشور در تلاشند تا وضع موجود را حفط کنند و اینترنت ملی را جایگزین اینترنت کنند، در حالی که اگر این اتفاق رخ دهد، قطعا نمی‌تواند ما را به اهداف والا نزدیک کند.
انتهای پیام
print

rating
  نظرات