مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1398/1/17 14:46:54

حسن خلیل آبادی مطرح کرد؛
تغییر وضعیت تهران از گذرگاه گردشگری به مقصد گردشگری/ افزایش گردشگران تهران در نوروز 98
رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران گفت: استقبال گردشگران در ایام نوروز از تهران نوید این را می دهد که تهران رفته رفته به یک مقصد گردشگری تبدیل خواهد شد.


 

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران حسن خلیل آبادی گفت: خوشبختانه استقبال گردشگران در ایام نوروز از پایتخت و جاذبه های آن نسبت به سال قبل بسیار بهتر بوده است و ما در این ایام شاهد اتفاقات خوبی از سوی مدیریت شهری نیز بوده ایم که جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: مراسمی که در محوطه سر در باغ ملی از سوی شهرداری تهران برگزار شد، طرح محله گردی در راستای شناساندن جاذبه های محلی تهران، جابجایی گردشگران با اتوبوس های ویژه گردشگری، برگزاری نوروزگاه ها در اقصی نقاط شهر تهران و توجه ویژه مناطق به برنامه های گردشگری نوید این را می دهد که تهران در مسیر تبدیل شدن به یک مقصد گردشگری است و دیگر یک گذرگاه گردشگری نیست.

خلیل آبادی همچنین افزود: شورای پنجم از ابتدای کار خود این دیدگاه را مد نظر قرار داده و در همین راستا در برنامه سوم توسعه شهر تهران شهرداری را مکلف کردیم که لایحه تشکیل سازمان گردشگری را ظرف سه ماه به شورا ارائه نماید.

رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا همچنین افزود: طرح پیشنهادی ساماندهی تابلوها و المان های شهری در راستای شناساندن هر چه بیشتر جاذبه های گردشگری در شهر تهران نیز در دستور کار شورا قرار دارد تا از این طریق نیز هویت بخشی جاذبه های گردشگری شکل بهتری به خود گیرد و گردشگران مقاصد گردشگری پایتخت را بهتر بشناسند.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: استقبال گردشگران از تهران در نوروز امسال نسبت به سال قبل بسیار بهتر بوده است و امیدواریم با توجه بیشتر به مراکز اقامتگاهی در شهر تهران، ایجاد زیر ساخت های گردشگری ، توجه حمل و نقل عمومی و تقویت برنامه های گردشگری در سطح مناطق و محلات شاهد رونق گردشگری در پایتخت باشیم.print
rating
  نظرات