مقالات

ایجاد شده توسط : a.eta در 1397/2/30 17:12:48

سخنگوی شورای شهر خبر داد:
نامگذاری بلوار بی‌نام در اراضی عباس‌آباد به نام دکتر حسن حبیبی
علی اعطا ، عضو هیات رئیسه  از تصویب نامگذاری بلوار بی نام در محدوده اراضی عباس‌آباد به نام خیابان دکترحسن حبیبی و کتابخانه تازه تاسیس در منطقه هشت تهران به نام دکترباستانی پاریزی خبر داد.

سخنگو ی شورای اسلامی شهر تهرانگفت: حبیبی یکی از مفاخر علمی- فرهنگی و چهره های ماندگار کشور است که سال‌ها در کسوت معاون اول رئیس جمهور خدمت کرده و به عنوان رئیس بنیاد ایران شناسی خدمات ارزنده‌ای در حوزه فرهنگ و ایرانشناسی داشته است.


 وی افزود: استاد باستانی پاریزی نیز نویسنده، شاعر، پژوهشگر، روزنامه‌نگار و  یکی از شخصیت‌های برجسته فرهنگی کشور بود که آثار ماندگاری از وی به جای مانده است و به پاس خدمات ارزشمندش نشان افتخار فرهنگ و هنر جمهوری اسلامی به وی اعطا شده است.

در راستای نکوداشت مقام این دو شخصیت علمی و فرهنگی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران با تصویب اعضا، مقرر شد بلوار بی‌نام در بلوار شهیدحقانی تا اطراف کتابخانه ملی به نام دکتر حسن حبیبی نام‌گذاری شود. همچنین یک کتابخانه تازه تاسیس واقع در خیابان جانبازان غربی، در محدوده خیابان کرمان (منطقه هشت) به نام دکتر محمد ابراهیم باستانی پاریزی نامگذاری شد.

print
rating
  نظرات