مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1396/11/15 12:54:6

مجید فراهانی:3-43
اگر مالیه شهرداری اصلاح نشود ما نیز شریک بدهی سازی می شویم / اوضاع مالی شهرداری بسیار نگران کننده است
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه اوضاع مالی شهرداری بسیار نگران کننده است گفت: اگر مالیه شهرداری اصلاح نشود ما شریک بدهی سازی می شویم.

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، مجید فراهانی در واکنش به گزارش خزانه دار شورای شهر تهران گفت: این گزارش نشان می دهد که وضعیت مالیه شهرداری بسیار نگران کننده است و اگر در سال 97 جبران نشود با وضعیت بسیار بحرانی رودرو می شویم.
وی گفت: عملکرد مالی شهرداری در سال 96 تا آذرماه نشان می دهد که 50 درصد ترکیب منابع شهرداری حاصل از دریافت وام بوده است که 78 درصد این میزان برای پرداخت های جاری هزینه شده است.
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه حدود 20 درصد از منابع از درآمدهای پایدار و حدود 30 درصد منابع از درآمدهای مرتبط با ساخت و ساز در شهر بوده است گفت: اگر برای اصلاح مالیه شهرداری به ویژه در سال جاری اقدام نکنیم ما نیز در بدهی سازی شهرداری شریک هستیم.
فراهانی تاکید کرد: برای اصلاح این روند نخست باید هزینه های غیر ضروری را به صفر برسانیم و از جهتی دیگر مشخص شود که وام های دریافتی دقیقا صرف چه اقداماتی شده و اثر گذاری این اقدامات برای شهر چه میزان است.


print

rating
  نظرات