مقالات

ایجاد شده توسط : golshan-b در 1396/9/1 10:54:55

کلانشهر تهران:
میزبان پنجاه و نهمین اجلاس روسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استان ها
مجمع مشورتی شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان های کشور پنجاه و نهمین اجلاس خود را در هشتم آذر ماه 1396 به میزبانی شورای اسلامی شهر تهران برگزار می نماید.

به گزارش دبیرخانه مجمع مشورتی ، این اجلاس در دوره جدید شوراها اولین اجلاس می باشد که با هدف تبادل نظر روسای شوراها در خصوص لوایح؛ درآمدهای پایدار شهرداری ها، مدیریت جامع شهری و لایحه مالیات بر ارزش افزوده برگزار می شود . همچنین هیئت رئیسه مجمع، اعضا و روسای کمیسیون های چهارگانه نیز در این اجلاس انتخاب خواهند شد.
یکی از وظایف اصلی شوراها مشارکت در تصمیم سازی های کلان و ملی کشور می باشد که این مهم از طریق شورای عالی استان ها تحقق می یابد . مجمع مشورتی با حضور تمامی روسای شوراهای مراکز استان که هفتاد در صد از جمعیت شهری کشور را نمایندگی می نمایند و ترکیب تخصصی کمیسیون های خود به عنوان مجموعه ای کارآمد این توانایی را دارد تا نظرات و پیشنهادات کارشناسی شده و دقیقی که بر اساس خواسته ها و نیازهای واقعی مردم شهرها تنظیم می شود را در اختیار شورای عالی استان ها گذارد تا با این ترتیب در تصمیم گیری های دولت و مجلس محترم مد نظر قرار گیرد .
بر اساس نظام نامه ، ریاست مجمع مشورتی کلانشهر ها و مراکز استان ها را بر عهده رئیس شورای شهر تهران است . روسای شوراهای اسلامی شهرهای: اراک – اردبیل – ارومیه – اصفهان – اهواز – ایلام – بجنورد – بندر عباس – بوشهر – بیرجند – تبریز – تهران – خرم آباد – رشت – زاهدان – زنجان – ساری – سمنان – سنندج – شهر کرد – شیراز – قزوین – قم – کرمان – کرمانشاه – کرج – گرگان – مشهد – همدان – یاسوج و یزد 31 شهر مرکز استان های کشور هستند که عضو مجمع می باشند. مجمع مشورتی از چهار کمیسیون تخصصی تشکیل یافته که جلسات آن در دو سطح مجمع عمومی و جلسه کمیسیون ها تشکیل می شود./ انتهای پیام

 

تهیه و تنظیم: دبیرخانه مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استانprint
rating
  نظرات