مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1396/8/7 15:24:45

سید حسن رسولی در واکنش به اظهارات معاون رییس جمهور در شورا گفت: 17-17
ادبیات گرد و حکیمانه راه حل مشکلات زیست محیطی نیست/ تکلیف آلودگی هوا را حاکمیت روشن کند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا در خصوص رفع معضل آلودگی هوا و محیط زیست اظهار داشت: با برخورد های حکیمانه و ادبیات گرد مشکلات زیست محیطی و به خصوص آلودگی هوا حل نمی شود.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران سید حسن رسولی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع سخنان عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست که به منظور ارائه گزارش اقدامات انجام شده در حوزه آلودگی های شهر تهران میهمان هفدهمین جلسه شورا بود با یادآوری ادبیات صادقانه و به تعبیری غیر گرد، ایشان در گذشته اظهار داشت: همه میدانیم که وظایف سازمان محیط زیست وظایف فرابخشی و حاکمیتی است.


وی در ادامه خطاب به معاون رییس جمهور گفت: آقای دکتر کلانتری من انتظار داشتیم که همانند ادبیات سابقتان صحبت کنید. ادبیات امروز شما ادبیات دکتر عیسی کلانتری نبود.


سید حسن رسولی به بخشی از اظهارات رییس سازمان محیط زیست استناد کرد و افزود: فرمودید جناب رییس جمهور به شما دستوری دادند مبنی بر اینکه " بحث آلودگی هوا را بروید حل کنید". از منظر الزامات حکمرانی خوب، آقای رییس جمهور نمی توانند به مثابه یک شهروند ، همین طور جنابعالی، ما و یا آقای شهردار ، بیایم مشکلات و مسائل را فقط توصیف و طبقه بندی کنیم.


عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه بلاخره باید تفاوتی بین حرف های رییس جمهور با شهروندان عادی باشد خاطر نشان ساخت: با برخورد های حکیمانه، ادبیات گرد، به هیچ کس برنخورد ، صنایع خودرو خدایی ناکرده بدشان نیاید، صنایع لاستیک و آن 423 بنگاه اقتصادی و صنعتی و سایر بخش ها بدشان نیاید مشکل آلودگی هوا و بسیاری از مشکلات حل نمی شود.


وی در ادامه افزود: اگر جناب رییس جمهور در این دستوری که شما به آن اشاره کردید صادق هستند چرا در یکی دو ماه گذشته که بر اساس یک تشخیص زیست محیطی نباید خودرو های آلاینده داخلی و چینی دیگر شماره گذاری شوند، ورود پیدا نکردند! و کمتر از 48 ساعت این دستور و تشخیص تاب آوری نشان نداد و بلافاصله پدر خوانده هایی که شما اشاره کردید ورود پیدا کردند.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا در ادامه سخنان خود با تاکید مجدد بر اینکه دکتر کلانتری از شخصیت های ملی و وزرای توانمند هستند اظهار داشت: ادبیاتشان به استثنای این جلسه ادبیاتی غیر گرد و به تعبیر من صادقانه بوده است بنابراین انتظار این است که به صورت پروژه، مشخص کنند ظرف 4 سال آینده شما در سطح حاکمیت، ما در سطح حوزه مدیریت شهری، نهاد ها و NGO ها در سطح جامعه چند پروژه را در حوزه زیست محیطی می خواهیم عملیاتی کنیم.


وی در ادامه با اشاره به اینکه تایید می کند حرف زدن دیگر بس است و باید عملیاتی کار کرد گفت: منتهی با این شیوه حکمرانی نمی شود عملیاتی کار کرد. نمی شود از آقای رییس جمهور ، رییس قوه قضاییه ، رییس مجلس، نمایندگان مردم در خانه ملت و شوراها و وزرا در دولت به گونه ای حرف بزنیم که همه از ما خوششان بیاید.


سید حسن رسولی خطاب به کلانتری رییس سازمان محیط زیست اظهار داشت: فصل های جویای نام از من و شما گذشته است. انتظارم این است که با همان صداقت ذاتی هم در دولت با موانع برخورد کنید و هم در سطح واحد های آلاینده و هم از ما بخواهید که با کمک جریانهای اجتماعی قدمی برای نجات محیط زیستمان برداریم.


وی در پایان سخنان خود یادآور شد: اگر آلودگی هوا را حاکمیت نتواند حل کند به نظر من آلودگی هوا تکلیف حاکمیت را روشن می کند.


محسن هاشمی رییس شورا با اتمام سخنان رسولی به طنز خطاب به کلانتری اظهار داشت: ایشان منظورشان این است که شما مانند محیطبانانتان به سمت کشته شدن برای حفظ محیط زیست بروید.
print

rating
  نظرات