مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1396/8/7 15:17:49

محمود میر لوحی بیان کرد:16-17
لزوم تغییر الگوی کشت در جنوب تهران / مواردی که می دانیم حادثه در پی دارند متوقف شوند
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: لزوم توجه به فرهنگ عمومی یکی از مواردی است که در طرح جامع کاهش آلودگی هوا باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمود میر لوحی در هفدمین جلسه شورا پس از سخنان رییس سازمان محیط زیست در صحن گفت: برپایی مانورهایی برای مقابله با آلودگی به نوبه خود موثر بوده و این مانورها بهترین نقشش قدم نهادن به سمت بهبود هوا است. همچنین لزوم توجه به فرهنگ عمومی در طرح جامع کاهش آلودگی هوا باید مد نظر سازمان های مامور نظیر سازمان حفاظت محیط زیست ف وزارت صنایع و معادن ف وزارت نفت و سازمان های دخیل دیگر قرار گیرد .
وی همچنین به ضرورت توجه به ایمنی پالایشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: چقدر باید مشابه اتفاق روز گذشته و آتش‌سوزی پالایشگاه در شهرری اتفاق افتد.

میرلوحی همچنین افزود: امروز آقای کلانتری گفتند 30 درصد آلودگی ها مربوط به کامیون ها است ، همچنین می داین سبزهای جنوب تهران آلوده هستند از طرفی می دانیم موتور سیکلت ها هم یکی از منابع آلایندگی مهم در تهران هستند وقتی این ها را می دانیم باید برای توقف آن ها اقدام کنیم . باید در این خصوص ایستادگی کنیم و وزارت بهداشت، سازمان محیط زیست و ... به وظیفه خود عمل کنند تا در این خصوص مقاومت کنیم.

عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آلودگی سبزیجات کشت‌زده و فضای کشاورزی در شهرستان شهرری، گفت: طرحی وجود دارد که مبتنی بر این طرح کشت سبزی و اشتغال و درآمد از کشاورزی در جنوب تهران با تغییر الگوی کشت از سبزیجات آلوده به سیب‌زمینی ترش محقق می‌شود که می‌تواند مورد استفاده در صنایع دیزلی قرار گیرد.


print

rating
  نظرات