مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1396/8/7 14:51:30

زهرا صدر اعظم نوری در واکنش به سخنان رییس سازمان محیط زیست بیان داشت:13-17
مجوز انتشار آلایندگی باید مطابق استاندارد های دنیا ارتقا یابد/ چه تمهیداتی برای سالم بودن کاتالیست و فیلتر در زمان معافیت از معاینه فنی هست ؟
رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست گفت: از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و نصب فیلتر جذب دوده در خودروهای دیزلی دولت و شهرداری و نیز جایگزینی موتور سیکلت های برقی به جای کاربراتوری اقداماتی است که می تواند تا حد زیادی آلودگی هوا را کاهش دهد.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران زهرا صدر اعظم نوری در هفدهمین جلسه شورا و پس از سخنان کلانتری رییس سازمان محیط زیست گفت : در موضوع پارک پردیسان توافق خوبی بین شهرداری و سازمان محیط زیست صورت گرفته که امیدواریم این اکو پارک به خوبی حفظ و نگهداری شود.

وی ادامه داد: البته باید خاطر نشان کنم که به رغم تعهدات شهرداری ، نظارت و حفاظت از پارک بر عهده سازمان محیط زیست است و امیدوتارم این وظایف اغطلات نشود و بتوانیم در قالب یک تیم هماهنگ این اکو پارک را حفظ کنیم.

رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورا در ادامه افزود : همه می دانیم که منابع متحرک بین 75 تا 80 درصد آلاینده ها را تولید می کنند و لذا تمرکز بر این منابع و اقداماتی از قبیل از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و نصب فیلتر جذب دوده در خودروهای دیزلی دولت و شهرداری و نیز جایگیزینی موتور سیکلت های برقی به جای کاربراتوری که هر کدام به اندازه 8 خودرو آلایندگی تولید می کنند از جمله اقداماتی است که می تواند تا حد زیادی از آلودگی هوا را بکاهد.

نوری خاطر نشان ساخت: بر طبق قانون هوای پاک سازمان محیط زیست تکالیفی بر عهده دارد که مطابق ماده 2 این قانون تدوین آیین نامه های فنی در زمینه کنترل و کاهش آلودگی‌ها را تهیه کند آیا این اقدام انجام شده است ؟

وی همچنین تصریح کرد: ماطبق قانون مرجعی که باید حدود مجاز انتشار آلاینده ها از وسایل نقلیه را اعلام کند سازمان محیط زیست است که به تبع آن شماره گذاری وسایل نقلیه انجام می شود. لازم است با همکاری سازمان ملی استاندارد حدود مجاز انتشار آلاینده ها مطابق با استاندارد های روز دنیا تعریف و ارتقا یابد.

نوری در پایان افزود: سازمان محیط زیست بگوید چه تمهیداتی در خصوص سالم ماندن کاتالیست و فیلتر در زمان 4 سال ابتدایی معافیت خودروها از معاینه فنی می خواهد اجرا کند.


print

rating
  نظرات