مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1396/8/2 14:18:10

با قید یک فوریت: 1-16
طرح سیاست های تدوین لایحه بودجه 97 تصویب شد
با رای اعضای شورای شهر تهران یک فوریت طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران به تصویب رسید.

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، در شانزدهمین جلسه شورای شهر تهران که امروز برگزار شد رئیس کمیسیون برنامه و بودجه طرح سیاست ها و الزامات تدوین لایحه بودجه سال 97 را به هیات رئیسه ارائه کرد که قید یک فوریت آن مورد بررسی اعضا قرار گرفت و به تصویب رسید.

مرتضی الویری با اشاره به 16 امضا برای بررسی یک فوریتی این طرح تصریح کرد: چند سالی است از طرف شورا سیاست‌های بودجه‌ای تهیه و به شهرداری ابلاغ می‌شود که متاسفانه با توجه به اینکه ما زمان کمتری را برای تدوین سیاست‌های بودجه‌ای داریم، این طرح تهیه و به هیئت رئیسه ارجاع داده شده است.

وی گفت: برای اینکه زمانی از دست ندهیم، کمیته‌ای برای برنامه و بودجه شهر تهران تشکیل و اولویت‌ها و سیاست‌های بودجه‌ای لایحه بودجه شهرداری تهران را تهیه کرده است که در ادامه این سیاست‌ها در اختیار سایر کمیسیون‌ها قرار می‌گیرد تا آنها نیز نظرات خود را مطرح کنند.

الویری تصریح کرد: با تصویب یک فوریت این طرح، این موضوع در سایر کمیسیون‌ها مورد بررسی و کار کارشناسی قرار می‌گیرد و در جلسه بعدی در صحن شورا مطرح خواهد شد.

محمود میرلوحی با بیان اینکه بحث برنامه و بودجه کاری کارشناسی است و نباید با عجله به آن پرداخته شود گفت: حدود 5 ماه است که در این خصوص کار شده است و با تصویب یک فوریت آن و ارسال به کمیسیون ها نظرات آنها جمع آوری می شود، بنابراین این طرح از یک پشتوانه کارشناسی قابل توجه برخوردار است.

وی ادامه داد: از طرفی شورا با توجه به موضوعاتی که باید آنها را بررسی کند با محدودیت زمانی 2 ماهه روبروست که باید مورد توجه قرار گیرد.

مجید فراهانی، نیز در همین خصوص اظهار داشت: در بند اول این سیاست ها از شهرداری خواسته شده است تا گزارش عملکرد خود را تا دی ماه سالجاری به شورا ارائه کند.

وی ادامه داد: حتما نظرات تمامی کمیسیون ها برای این موضوع جمع آوری می شود و از این روی این خطر احساس می شود که با توجه به دوره طولانی تدوین بودجه در صورت تاخیر نتوانیم موضوعات را به اداره کل برنامه و بودجه برسانیم.

در نهایت این دستور جلسه با اجماع تمامی اعضای حاضر در جلسه به تصویب رسید.
@shoraanews


print

rating
  نظرات