مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1396/7/30 16:17:55

مرتضی الویری بیان کرد: 5-15
طرح های باقی مانده از دوره چهارم بررسی شوند
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: ضرورت دارد طرح های باقی مانده از دوره چهارم بررسی شود و در این راه می توانیم از مدل مجلس شورای اسلامی تبعیت کنیم.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورا ی اسلامی شهر تهران مرتضی الویری در پانزدهمین جلسه شورا در واکنش به ارائه گزارش چشم انداز و برنامه های کمیسیون عمران و حمل و نقل گفت : باید موضوعاتی در دستور کاری شورا قرار بگیرد که جزو شرح وظایف جلسات شورا باشد و اینکه رئیس یکی از کمیسیون‌ها بخواهد اهداف و چشم‌انداز کمیسیون خود را در صحن ارائه کند کار خوبی نیست.

وی افزود: برای این کار می‌شود کمیسیون مربوطه موارد مدنظر خود را در سایت شورا ارائه دهد یا اینکه با مصاحبه با رسانه‌ها مطالب خود را عنوان کند.

الویری ادامه داد: اگر واقعا دستور جلسه ای نیست الزام نداریم که 8 جلسه در ماه برگزار کنیم و می توانیم این وقت را بیشتر در اختیار کمیسیون ها قرار دهیم تا موضوعات بیشتری را مورد بررسی قرار دهند.

الویری در ادامه افزود: از جهتی دیگر طرح ها و لوایح زیادی از دوره چهارم باقی مانده که باید بررسی شود.

وی پیشنهاد داد: در این راستا می توانیم از مدل مجلس شورای اسلامی تبعیت کنیم به طوریکه تمام طرح ها از دوره قبل کنار گذاشته شود و اگر طرحی مورد تقاضای اعضا است با موافقت 15 عضو مطرح شود. در مورد لوایح هم همینطور تمام لوایح کنار گذاشته شوند جز لوایحی که دولت بر آن اصرار دارد و این سیستم می تواند از سوی شهرداری هم اجرا گردد.

زهرا صدراعظم نوری رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز گفت: با وجود ورود 50 طرح و لایحه باقی‌مانده از دوره چهارم شورای شهر تهران که هنوز در صحن شورا مطرح نشده است بهتر است برخی مباحث که اهمیت زمانی ندارد و همچنین ارائه برخی گزارشات به آینده موکول شود و اولویت طرح در صحن به این 50 طرح و لایحه ارائه شود.

در ادامه ابراهیم امینی که در این لحظه ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به انتقاد الویری گفت: اینکه روسای کمیسیون ها چشم انداز ها و برنامه های کلان خود را بیان کنند اتفاق خوبی خواهد بود و یک دید کلی به اعضا خواهد داد ضمن اینکه کمیسیون ها نیز کارهای تخصصی خود را انجام می دهند.


print

rating
  نظرات