مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1396/7/30 13:16:33

حجت نظری بیان کرد:2-15
طرح جذب کودکان کار معضل این کودکان را حل نمی کند/ حریم بصری میدان مشق مختل شده است
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در نوع مشارکت شهرداری در طرح جذب کودکان کار باید بازنگری شود ضمن اینکه این طرح راهکار حل معضل کودکان کار نیست.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران حجت نظری در پانزدهمین جلسه شورا با اشاره به ساخت و ساز در حریم میدان مشق گفت: شاهد هستیم که ساخت و سازی ازسوی شهرداری تهران برای ساخت پردیس در اطراف میدان "مشق" در حال‌ انجام است.

وی ادامه داد: تاکنون شهرداری منطقه نسبت به این موضوع پاسخگو نبوده است و شهردار قبلی نیز بارها اعلام کرده که این پروژه‌ در اختیار معاونت فنی و عمرانی است.

نظری افزود: به لحاظ بصری و بافت تاریخی این سازه ‌دقیقا در کنار دفتر قدیمی روزنامه‌ اطلاعات است و در حریم منظر میدان "مشق" قرار دارد که از نظر تاریخی واجد اهمیت است.
عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از تذکرات خود با اشاره به طرح جذب کودکان کار و مشارکت شهرداری در آن گفت: در رابطه با حضور شهرداری در طرح جذب کودکان کار، بر اساس مصوبه شورای اجتماعی کشور، باید این موضوع را مد نظر قرارداد که شهرداری در طرح جذب کودکان کار مجری نیست و تنها تجهیزات در اختیار سازمان بهزیستی قرار می‌دهد، اما مشارکت جدی در این طرح داشته که باید مورد بازنگری قرار گیرد.

وی خاطر نشان ساخت: جای سوال است که اصلا این طرح درست است یا نه؟ عمده خانواده‌های این کودکان در تنگنای مالی قرار دارند و پس از این که کودکانشان در اختیارشان قرار گیرد این کودکان را به کارهای دیگر زیرزمینی که در دید نیست سوق می‌دهند و مشخص نیست که چه بلایی بر سر این کودکان می آید.

نظری اظهار داشت: نکته دیگری که باید به آن توجه شود زمانی است که این کودکان در مراکز نگهداری می شوند که به دوری از خانواده عادت می کنند.


print

rating
  نظرات