مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1396/7/18 15:10:19

حجت نظری بیان داشت: 10-12
حمایت از کتابفروشی های سیار در راستای نشر و ترویج فرهنگ کتاب خوانی/ تبلیغات اتوبوس ها را زندان متحرک کرده اند
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران می‌تواند در قالب اصلاحیه ساماندهی ناشران و کتابفروشان از کتابفروشان سیار نیز حمایت کند که سرانه مطالعه در شهر تهران بهبود یابد.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران حجت نظری در دوازدهمین جلسه شورا گفت: در وهله اول انتصاب آقای نوبخت در شرکت بهره برداری را تبریک می گوییم و اینکه در این انتصاب از برادران اهل سنت استفاده شده جای تقدیر دارد.

وی در ادامه با اشاره به تبلیغات نا متجانس سازمان زیبا سازی بر روی شیشه اتوبوس ها گفت: سازمان زیباسازی از برچسب‌های بی‌کیفیت استفاده کرده به گونه‌ای که از داخل اتوبوس بیرون مشخص نیست و فضای ناخوشایندی را فراهم کرده که بعضا به عنوان «زندان کوچک یا متحرک» نام برده می‌شود.
نظری افزود : بر اساس آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی پوشاندن شیشه‌های خودروها غیرقانونی است. آیین‌نامه ضوابط تبلیغات در ناوگان حمل و نقل عمومی کشور درباره تبلیغات در داخل اتوبوس و مینی بوس می گوید" انواع تبلیغات مجاز در داخل خودروی اتوبوس و مینی‌بوس به نحوی است که در معرض دید راننده نبوده و باعث کاهش دید راننده یا کاهش رفاه مسافرین نشود". اما شرکت واحد و سازمان زیباسازی برای به دست آوردن آگهی‌های بیشتر از این قانون سرپیچی می‌‌کنند.

نظری در ادامه به موضوع ترویج فرهنگ کتابخوانی با حمایت از کتابفروشی های سیار اشاره کرد و گفت : شهرداری تهران می‌تواند در قالب اصلاحیه ساماندهی ناشران و کتابفروشان از کتابفروشان سیار نیز حمایت کند که سرانه مطالعه در شهر تهران بهبود یابد.

وی افزود: روح حاکم بر مصوبه قبلی شورا بر این است که کتابخوانی را ترویج کنیم اما عملا در اجرا این اتفاق رخ نداد لذا اصلاح این ماده واحده در راستای حمایت از کتابفروشی های سیار موجبات حمایت و ترویج فرهنگ کتابخوانی خواهد شد .


print

rating
  نظرات