مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1396/7/18 14:35:7

زهرا صدر اعظم نوری ضمن قدردانی از شهردار در خصوص پارک پردیسان بیان داشت: 5-12
امیدواریم پردیسان احیا شود/ شهرداری از تغییر کاربری و احداث مستحدثات در پردیسان جلوگیری کند
رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران مکلف است از پردیسان به عنوان میراث تهران حفاظت کند.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران زهرا صدر اعظم نوری در دوازدهمین جلسه شورا گفت :اقدام شهرداری تهران در توافق با سازمان محیط زیست در واگذاری پارک پردیسان به شهرداری جای تقدیر دارد و امیدواریم این رویه که بعد از بخشنامه ممنوعیت هولوگرام و ساماندهی و مسئولیت پذیری شهرداران مناطق در شورای معماری، صورت گرفته همچنان ادامه دار باشد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه شهردار تهران مصوبه‌ای که از سال 91 در خصوص پارک ارزشمند پردیسان که تنها پارک ارزشمند به لحاظ ژنتیکی است بر روی زمین مانده بود را، عملیاتی کرد. پارک پردیسان به نوعی پارک اکولوژیک و یک پارک ارزشمند برای شهر تهران محسوب می‌شود که در واقع آن را می‌توان ریه تنفسی شهر نامید.

رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورا اظهار داشت : به رغم همه مشکلات در شهرداری تهران در حوزه اعتبارات و بودجه‌ای، شهردار تهران این کار مهم را انجام داد و امیدواریم من بعد از این شهرداری متولی این پارک باشد.

نوری با بیان این مطلب که اقدامات گذشته در پارک پردیسان موجبات نابودی برخی گونه های گیاهی بومی را فراهم آورده بود گفت : در گذشته اقداماتی از سوی شهرداری تهران در محدوده پارک پردیسان از جمله دره فرحزاد و کاشت پوشش گیاهی در اطراف این دره انجام شده بود که متأسفانه به شدت به این پارک آسیب زده است که امیدواریم با برنامه‌ریزی دقیق و منظم از اینگونه اقدامات جلوگیری شود و شرایط به گونه ای برای احیا گونه های گیاهی بومی فراهم گردد.

وی خاطر نشان ساخت: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران شهرداری مکلف است از پارک پردیسان به عنوان میراث محیط زیست تهران حفاظت کند و از هر نوع تغییر کاربری و احداث مستحدثات در آن جلوگیری کند.
صدراعظم نوری افزود: براساس طرح جامع، پارک پردیسان در پهنه جی قرار دارد و این امر می‌تواند موجب ارتقاء کیفیت محیط سیمای شهر تهران باشد . پارک پردیسان از جمله ظرفیت های شهر تهران برای توسعه گردشگری است و نباید در آن کوچکترین رد پایی از تحمیل اکولوژیکی دیده شود.

وی تصریح کرد: شهرداری تهران باید از نگاه غیربومی و پیمانکاری که منجر به صرف هزینه‌ها و مصرف اب و مشکلات محیط زیستی در پارک می‌شود، جلوگیری کند ضمن اینکه انتظار می‌رود سازمان پارکها و شهرداری منطقه طرحی را برای مدیریت 4 ساله این پارک تهیه و به کمیسیون مربوطه ارجاع دهد.


print

rating
  نظرات