مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1396/6/19 15:29:31

در جریان انتخاب نماینده شورا برای مصوبه سامان دهی دکل ها و ایستگاه های رادیویی مطرح شد: 8-6
محسن هاشمی : بی نظمی شدید در نصب دکل ها در سطح شهر وجود دارد/ زهرا صدر اعظم نوری : موضوعات سلامت و محیط زست در بیشتر مسائل مغفول مانده
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در راستای انتخاب نماینده شورا به اثرات سوءدکل های مخابراتی اذعان داشتند.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران در ششمین جلسه شورا موضوع انتخاب یک نفر نماینده شورای اسلامی شهر تهران جهت عضویت در کارگروه موضوع ماده یازدهم (11) مصوبه ساماندهی دکل ها ،آنتن ها و ایستگاه های ارتباط رادیوی در شهر تهران در دستور قرار گرفت.

در ابتدای جلسه قرار بر این بود تا نماینده ای از سوی کمیسیون عمران اعلام شود اما با موافقت کمیسیون عمران مقرر شد نماینده از کمیسیون سلامت باشد .
زهرا صدر اعظم نوری : موضوعات سلامت و محیط زست در بیشتر مسائل مغفول مانده
زهرا صدراعظم نوری با اشاره به مصوبه فوق اظهار کرد: واقعیت این است که این مصوبه باید در کمیسیون سلامت شورای شهر تهران بررسی شود.

وی تصریح کرد: با شروع به کار شورای شهر تهران در ادوار گذشته، کمیسیون سلامت وجود نداشت و به همین جهت این مصوبه در کمیسیون عمران مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از رئیس شورای شهر تهران خواست تا نماینده عضویت در این کارگروه از کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری انتخاب شود.

زهرا صدر اعظم نوری همچنین به نصب دکل ها در شهر تهران انتقاد کرد و گفت: نصب این دکل‌ها در فاصله های نزدیک به واحدهای مسکونی اثرات سوء و مخربی دارد.

وی خاطر نشان ساخت : نگاه زیست محیطی در شهر مغفول مانده و کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

محسن هاشمی : بی نظمی شدید در نصب دکل ها در سطح شهر
محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز با اشاره به درخواست مطرح شده از سوی نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران بیان کرد: این مصوبه به دو جهت مورد توجه قرار دارد یک بحث طرح جامع و طرح تفصیلی و بحث دیگر حوزه محیط زیست است.

وی تصریح کرد: سه کمیسیون عمران، سلامت و شهرسازی مدعی هستند که این موضوع باید در کمیسیون مربوطه مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد داد: برای بررسی بیشتر این مصوبه از دستور جلسه امروز خارج و این موضوع با حضور روسای سه کمیسیون سلامت، شهرسازی و عمران و همچنین نایب رئیس شورای شهر تهران مورد بررسی قرار بگیرد تا مشخص شود چه نماینده‌ای در کارگروه این مصوبه باشد.
هاشمی همچنین با بیان اینکه این مصوبه بیشتر برای املاک عمومی شهرداری تهران است گفت: متاسفانه بی نظمی های شدیدی در نصب دکل ها در سطح شهر وجود دارد همچنانکه برخی خودمختار از پشت بام املاک و ساختمان ها برای این کار استفاده می کنند.

در ادامه سید محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه باید مشخص شود که آیا آنتن‌ها و دکل‌های مخابراتی آثار سوئی دارند، گفت: اگر دکلها اثرات سوء دارند باید مورد توجه و رفع قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: این موضوع باید مورد توجه کارشناسان و نخبگان در این بخش قرار بگیرد.

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران نیز با اشاره به اینکه این مصوبه از دو جهت قابل بررسی و مورد توجه است اظهار کرد: این مصوبه یک بخش به حفظ سیمای شهر و بخش دیگر به حفظ سلامت شهروندان مربوط می‌شود.

وی تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود این مصوبه در کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد.

در نهایت با موافقت اعضای شورای شهر تهران انتخاب یک نفر نماینده شورای شهر تهران جهت عضویت در کارگروه مصوبه ساماندهی دکل‌ها، آنتن ها و ایستگاه های ارتباط رادیویی در شهر تهران از دستور جلسه خارج و قرار شد در جلسه بعدی این موضوع در دستور کار قرار بگیرد.print

rating
  نظرات