مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1396/6/12 15:36:41

افشین حبیب زاده مطرح کرد:6-4
اجرای مقررات ملی ساختمان یک قانون است/ لزوم ایجاد هماهنگی بین سازمانی در راستای اجرای شدن مبحث 22
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: با انعقاد تفاهم نامه بین شهرداری و سازمان نظام مهندسی و نیز حضور وزارت راه و وزارت کشور امید به اجرایی شدن مبحث 22 مقررات ملی ساختمان افزایش خواهد یافت.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران افشین حبیب زاده در چهارمین جلسه شورا گفت: اجرای مقررات ملی ساختمان یک قانون است اما متاسفانه در خصوص مبحث 22 کوتاهی شده است.

وی ادامه داد: در راستای اجرایی شدن مبحث 22 می بایست نهاد ها و سازمان های ذیربط تفاهم نامه ای منعقد کنند تا بر طبق آن مسئولیت هر سازمان مشخص شود و اجرایی شدن مبحث 22 رنگ تحقق به خود ببیند.

وی افزود: همانطور که تفاهم نامه ای میان شرکت گاز و سازمان نظام مهندسی منعقد شده در راستای ساخت ساختمان ها انعقاد تفاهم نامه میان شهرداری و سازمان نظام مهندسی در راستای اجرای مبحث 22 نیز می تواند اتفاق بیافتد و اگر وزارت راه و وزارت کشور نیز در این تفاهم نامه حضور داشته باشند اجرایی شدن این مبحث نیز سرعت فزاینده ای می یابد. این در حالی است که سازمان نظام مهندسی سال هاست آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده است.

در این جلسه همچنین الهام فخاری گفت: در الزامات ایمنی ساختمان ها اگر قوانین هم موجود باشد باید در قالب برنامه زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به آن بپردازیم.

وی ادامه داد: در اجرای برنامه کوتاه مدت آیین نامه بازرسی فوری ، در برنامه میان مدت تدوین سند جامع ایمنی تهران و در برنامه بلند مدت تنظیم طرح های کلی از جمله قانون خدمات ایمنی و قانون مدیریت بحران می تواند باشد .


print

rating
  نظرات