مقالات

ایجاد شده توسط : golshan-b در 1395/9/1 12:6:40

استان سیستان و بلوچستان میزبان پنجاه و هفتمین اجلاس مجمع مشورتی شوراها
برگزاری اجلاس مجمع مشورتی در سوم و چهارم آذر ماه 95
به گزارش دبیرخانه مجمع مشورتی رؤسای شواهای اسلامی شهرهای مرکز استان و کلانشهرها، چهارمین نشست مشترک رؤسای شوراهای اسلامی استان و شهرهای مرکز استان در قالب پنجاه و هفتمین اجلاس رسمی مجمع مشورتی در روز چهارشنبه و پنج شنبه ( 3 و 4 ) آذرماه سال جاری ( 1395) به میزبانی شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان در شهر چابهار برگزار می شود.

احمدرضا شجاعی، مدیر دبیرخانه مجمع مشورتی در این رابطه اعلام کرد: مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای مرکز استان با هدف بهره گیری از نظرات ارزشمند و کاربردی صاحب نظران و نخبگان جامعه شورایی کشور و با نگاهی جامع به مسائل جاری شهرهای کشور نظیر، سلامت و محیط زیست، مدیریت جامع شهری، حقوق و تکالیف شهروندی، آسیب های اجتماعی، برنامه ریزی های فرهنگی، زیباسازی منظر شهری، معماری و شهرسازی ایرانی و اسلامی، گردشگری و حفظ آثار فرهنگی و تاریخی شهرها در پی آن است که توانمندی رؤسای شوراهای شهر را ارتقاء بخشد تا تصمیمات مدیران اجرایی نیز به این واسطه ارتقاء و انسجام یابد.
شجاعی یادآور شد که؛ ریاست مجمع مشورتی و شورایعالی استان ها بر عهده مهندس چمران می باشد و این فرصت مناسبی برای انتقال نظرات و پیشنهادات به عالی ترین مرجع شورایی کشور محسوب می شود.
وی تاکید کرد، مجمع مشورتی همواره نقش مثبتی در همگرایی جامعه شورایی داشته و باعث شده اهم مسائل شوراها در کشور مورد پیگیری و ارزیابی قرار گیرد.
شجاعی افزود در همین راستا، رؤسای شوراهای استان و شهرهای مرکز استان در اجلاس چابهار به شرح موضوعات زیر خواهند پرداخت.
1 – نقد و بررسی مواد 4 و 29 لایحه برنامه ششم توسعه کشور که موجبات دولتی شدن شهرداری ها را فراهم می آورد و کاهش اختیارات شوراها را رقم می زند .
2 – شناسایی راهکارهایی برای افزایش تعاملات میان شوراها و دولت.
3- ارائه پیشنهادات جدید برای ایجاد درآمدهای پایدار شهرداری ها.
4- نقد و آسیب شناسی لایحه جامع مدیریت شهری.
5- برنامه ریزی برای تقویت ارتباط ساختارمند شوراهای اسلامی استان و مرکز استان با مجمع نمایندگان مجلس در سطح استان ها.
6- تدوین راهکارهایی برای استفاده حداکثری از ظرفیت قانونی شورایعالی استان ها برای ارائه طرح و لوایح به دولت و مجلس.
7- هم اندیشی و تصمیم گیری در خصوص راهکارهایی برای کاهش آلودگی هوا.
8- اتخاذ تدابیری برای تقویت نقش فرهنگی و اجتماعی شهرداری ها و بحث تثبیت جایگاه معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری ها.

مدیر دبیرخانه مجمع گفت: در صبح روز نخست اجلاس چابهار، کمیسیون های چهارگانه ( فرهنگی و اجتماعی – حقوقی و اقتصادی – توسعه، عمران و خدمات شهری – محیط زیست، سلامت و بهداشت شهری ) جلسات خود را با محوریت موارد فوق الذکر برگزار می نمایند و در نوبت بعدازظهر نیز کمیسیون تلفیق جلسه خود را تشکیل می دهد.
در روز پنج شنبه، اجلاس در دو بخش افتتاحیه که با حضور مسئولین استانی برگزار می شود و بخش اصلی به کار خود ادامه و در پایان هم بیانیه اجلاس قرائت خواهد شد.
انتهای پیام/

ایجاد شده توسط: دبیرخانه مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استان ها.


print

rating
  نظرات