مقالات

ایجاد شده توسط : roshanaei-r در 1395/8/15 10:19:30

چمران در دیدار با شهردار سارایوو :
تدوین طرح جامع و تفصیلی تهران، ریل گذاری در مسیر توسعه صحیح شهر است/ شهردار سارایوو: امیدواریم رصدخانه‌ای با کمک تهران در سارایوو ایجاد کنیم
شهردار سارایوو در دیدار با رئیس شورای شهر تهران ابراز امیدواری کرد تا با استفاده از تجربیات مدیریت شهری تهران بتواند رصدخانه‌ای در شهر سارایوو ایجاد کند.


به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران ، شهردار شهر سارایو با رئیس شورای اسلامی شهر تهران دیدار کرد.

مهدی چمران در این دیدار پس از تشریح قالب شوراها در کشور، گفت: از زمانی که شورای شهر تهران فعالیت خود را آغاز کرد شهر شاهد تغییرات چشمگیر بوده است به گونه ای که این تغییرات به چشم افرادی که مدتها تهران را ندیده‌اند قابل لمس است.

وی در ادامه به قدمت شهر اشاره کرد و اظهار داشت: این قدمت علاوه بر مزایا برای شهر تهران سختیهایی را نیز به همراه دارد که مدیریت شهری به دنبال حل آن مشکلات است.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: شهر تهران شهری چند وجهی است که هم آثار تاریخی را در خود جای داده است و با امکانات تازه تاسیس ،شهری مدرن را برای بینندگان پدیدار می‌کند.

چمران با ابراز امیدواری بر اينکه شهرهای تهران و سارایوو بتوانند ارتباطات خوبی را با یکدیگر برقرار کنند اظهار داشت: يکي از آرزوهای قلبی من این است که در منطقه بوسنی و هرزگوین که حوادث ناخوشایندی رخ داده است روابط دوستانه وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: چرا که در هرکجا که جنگ و خونریزی باشد ملت‌ها از پیشرفت باز می‌مانند و آرزوی قلبی ما این است که در این نقطه از جهان صلحی پایدار برقرار باشد و مردم بتوانند زندگی طبیعی خود را داشته باشند.

شهردار سارایوو نیز در این دیدار با بیان اینکه سیستم مدیریت شهری در سارایوو شبیه به تهران است و شهردار توسط شورای شهر انتخاب می شود به بازدید خود از تهران اشاره کرد و گفت: رصدخانه تهران اطلاعات خوبی را برای بازدیدکنندگان در بر داشت.

وی تصریح کرد : این اطلاعات نشان می‌دهد که شهر تهران در طول 120 سال، وسعت بسیاری پیدا کرده است و این توسعه در حالی در مدتی کوتاه رخ داده است که این شهر ،امروز دارای زیرساخت‌های قوی است.

وی ابراز امیدواری کرد تا با استفاده از تجربیات تهران بتوان چنین رصدخانه‌ای در شهر سارایوو ایجاد کرد.

رئیس شورای شهر تهران در تشریح اقدامات انجام شده در شهر تهران گفت: برنامه ایجاد رصدخانه و طرح جامع شهر تهران از بدو ورود به شورا در دوره دوم و در حدود 13 سال پیش آغاز شد.

چمران ادامه داد: مدت‌ها از زمان 20 ساله طرح جامع شهر تهران گذشته بود و طرحی جدید تهیه نشده بود و با توجه به اینکه تخصص من در حوزه معماری و شهرسازی است بلافاصله پس از ورود به شورا تهیه طرح جامع شهر را در دستور کار قرار دادیم و خوشبختانه شورا توانست ظرف مدت 4 سال طرح جامع را تهیه کند.

وی افزود: ایجاد طرح تفصیل کار طرح جامع را تکمیل کرد به گونه‌ای که امروز تکلیف هر پارسل در تهران مشخص است و این اطلاعات در سایت شهرداری و شورا قرار داده شده است و تمامی شهروندان می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: به این ترتیب کاری ارزشمند در تهران رخ داد و سبب شد تا ریل گذاری در مسیر توسعه صحیح شهر انجام شود.


print

rating
  نظرات