مقالات

ایجاد شده توسط : hashemi-sm در 1395/5/16 9:53:59


امضا تفاهم نامه میان شورای شهر و کتابخانه ، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی
طی مراسمی برگزار شد : امضا تفاهم نامه میان شورای شهر و کتابخانه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در طی مراسمی با حضور رئیس شورای اسلامی شهر تهران تفاهم نامه همکاری شورای اسلامی شهر تهران و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی به امضا رسید.


به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران امروز دوشنبه یازدهم مرداد ماه سال 1395 تفاهم نامه ای میان شورای اسلامی شهر تهران و کتابخانه مجلس شورای اسلامی به امضا رئیس شورای اسلامی شهر تهران و رئیس کتابخانه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی به انعقاد رسید .
محمدرضا مجیدی، رئیس کتابخانه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در جریان امضا این تفاهم نامه به تاریخچه این کتابخانه اشاره کرد و گفت: این مکان، مجموعه ای بی نظیر در کشور است که دارای ابعاد تاریخی و تحقیقی است .
وی در خصوص ابعاد تاریخی این مکان اظهار داشت: مجموعه بهارستان و ساختمان مشروطه آثاری نفیس هستند که ظرفیت تبدیل شدن به یکی از نقاط گردشگری کشور را دارند .
رئیس کتابخانه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی مجموع بهارستان را تابلوی تهران توصیف و تصریح کرد:مهمترین جنبش دموکراتیک کشور در قلب پایتخت و در این مکان شکل می گیرد
مجیدی با ارائه پیشنهاد تبدیل بهارستان به پیاده راه بر لزوم معرفی ظرفیت های تهران تاکید کرد .
وی همچنین کتابخانه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی را به عنوان سر پل پژوهشی پژوهشگران دانست و اعلام کرد: کتابخانه مجلس شورای اسلامی چهارمین کتابخانه بزرگ کشور پس از کتابخانه ملی، کتابخانه آیت اله مرعشی و کتابخانه آستان قدس رضوی است .
وی تصریح کرد: در این کتابخانه 14 میلیون سند و 30 هزار نسخه خطی وجود دارد .
 
مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به طرح های پیشین مدیریت شهری برای احیا موضوع گردشگری در مجموعه بهارستان گفت: تاکنون دو طرح با این موضوع پیگیری شده است که به دلایلی این طرح ها به اتمام نرسیده است .
وی با اشاره به آخرین طرح مدیریت شهری برای مجموعه بهارستان تصریح کرد: با ادامه ساخت بزرگراه شهید صیاد شیرازی و لزوم عبور آن از زیر زمین، قطعا این مجموعه تبدیل به پیاده راه می شود که ضرورت انجام این موضوع نیز وجود دارد .
به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران این تفاهم نامه زمینه های همکاری در حوزه های علمی، فرهنگی و پژوهشی را برای شورای اسلامی شهر تهران و کتابخانه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی را فراهم می آورد .

مرکز ارتباطات و امور بین الملل
شورای اسلامی شهر تهرانprint
rating
  نظرات