مقالات

ایجاد شده توسط : abdollahi-h در 1395/1/24 13:36:27


وزیر بهداشت به عیادت "معصومه آباد" رفت
وزیر بهداشت شامگاه دوشنبه بیست و سوم فروردین به همراه تنی چند از همکارانش از معصومه آباد، جانباز آزاده و مولف کتاب من زنده‌ام عیادت کرد. 

وزیر بهداشت شامگاه دوشنبه بیست و سوم فروردین به همراه تنی چند از همکارانش از معصومه آباد، جانباز آزاده و مولف کتاب من زنده‌ام عیادت کرد. 
دکتر سیدحسن هاشمی در این عیادت گفت: این افتخار نصیب ما شد که بعد از مدتی خدمت سرکار خانم دکتر آباد رسیدیم.
وی افزود: از طریق دوستان، در جریان بیماری خانم دکتر آباد بودم و مسایل ایشان را پیگیری می‌کردیم. البته باخبر شدم که مقام معظم رهبری نیز از بیماری خانم دکتر آباد مطلع شدند، ابراز همدردی کردند و در این زمینه هم دستور فرموده بودند. 
وزیر بهداشت گفت: خوشحالم که خانم آباد بهبود یافته و راه افتاده‌اند. میزان مرگ و میر بیماریی که خانم دکتر مبتلا شده بودند، بالاست. این بیماری یک بیماری التهابی زیر پوستی است که همه بدن را درگیر می‌کند و در کمتر از 24 ساعت باعث از بین رفتن فرد می‌شود. 
هاشمی ادامه داد: به نظر می‌رسد در آن ایامی که خانم دکتر به این بیماری مبتلا بودند، توسلات باعث شده که پزشک خوب و حاذق و برجسته‌شان کارشان را انجام دهند و خدا را شکر اکنون سلامتی‌شان را باز یافتند. البته یک سری کارها هست که باید در ادامه برای نقاهت‌شان انجام شود. امیدواریم خودشان هم همراهی کنند و خیلی زود گرفتار کارها و مسوولیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی دارند، نشوند و این دوره نقاهت را به سلامتی پشت سر گذارند. 
وزیر بهداشت به نذورات فرهنگی معصومه آباد اشاره کرد و با خنده افزود: احتمالا خانم دکتر باید جزو نذورات فرهنگی‌شان، یک کتاب دیگر با عنوان "من هنوز زنده‌ام" بنویسند. البته جامعه پزشکی هم در این زمینه بی‌تاثیر نبوده است. چراکه جامعه پزشکی واسطی است بین خدا و مردم. نمونه‌اش هم آقای دکتر زمانیان است؛ از وی و تیم پزشکی که کمک کردند تا خانم دکتر آباد سلامتی‌شان را به دست آورند، تشکر می‌کنم. 
در این عیادت، دکتر ملک زاده، دکتر جعفریان، دکتر پیوندی، دکتر ایازی و دکتر زارع نژاد وزیر بهداشت را همراهی می‌کردند. 
گفتنی است؛ معصومه آباد متولد ۱۳۴۱ در آبادان، عضو شورای شهر تهران و نویسنده کتاب من زنده‌ام است که در تیرماه 1392 منتشر شد. وی ۳۳ روز پس از آغاز جنگ عراق علیه ایران در 23 مهر 1359 به همراه سه زن دیگر در حال مأموریت هلال احمر، در جاده ماهشهر به آبادان به اسارت نیروهای عراقی درآمد و سه سال و شش ماه بعد در تاریخ اول اردیبهشت 1362 آزاد شد.
print
rating
  نظرات