مقالات

ایجاد شده توسط : kalanshahr در 1398/9/10 9:42:24

بیانیه شصت وچهارمین اجلاس مجمع
دبیر مجمع روسای شورای کلانشهرها در پایان مراسم شصت و چهارمین اجلاس در شهر کرمانشاه برتوجه بیش از پیش به کرمانشاه گهواره تمدن و کهن ایران اسلامی در راستای افزایش ظرفیت های این کلانشهر و رفع چالشهای آن توسط نهادهای موثر ملی تاکید نمودند.

 

در پایان شصت و چهارمین اجلاس مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها در ۸و ۷ آذر ماه شهر کرمانشاه  که با حضور الویری ریاست شورایعالی استانها، هاشمی رفسنجانی ریاست شورای شهر تهران و مجمع روسا، مصری نائب رییس مجلس شورای اسلامی، کولیوند ریاست کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، بازوند استاندار کرمانشاه، روسای شورای استانها و روسای شوراهای مراکز استان ها و  هیئت رئیسه شورای شهر تهران و مدعوین برگزار گردید. اباذر صرامی دبیر مجمع روسا و دبیر برگزاری اجلاس از میزبانی شورای شهر و شهرداری کرمانشاه در برگزاری مطلوب اجلاس تشکر نموده و برتوجه بیش از پیش به کرمانشاه گهواره تمدن ایران اسلامی در راستای افزایش ظرفیت های این کلانشهر و رفع چالشهای آن توسط نهادهای موثر ملی تاکید نمودند.


ایشان اظهار داشتند در راستای هدف گذاری های صورت پذیرفته در این اجلاس محور مباحث موضوع تحقق حقوق شهروندی بوده که در این راستا گزارش تخصصی تحقق حقوق شهروندی توسط دبیرخانه مجمع بامشارکت روسای شورای کلانشهرها و مراکز استانها تهیه و در کمیسیون های چهارگانه ارائه گردیده بود. از دیگر گزارش های تخصصی این اجلاس تعامل شوراها و شهرداریها نیز می باشد.


همچنین ایشان دستیابی باهداف اجلاس را مبتنی بر اقدامات اساسی از طریق طرح نتایج و مصوبات و راهکارهای اجرائی در شورایعالی استانها و مجلس و دولت دانستند.

لازم بذکر است در پایان این مراسم رونمائی از تمبر شصت و چهارمین اجلاس مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها نیز با حضور الویری و هاشمی رفسنجانی صورت پذیرفت.

 

همچنین باحضور هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر تهران ومجمع روسا وشرکت کنندگان اجلاس آئین نامگذاری بزرگراهی به نام آیه الله هاشمی رفسنجانی دراین شهر صورت پذیرفت.print
rating
  نظرات