مقالات

ایجاد شده توسط : shahvari-m در 1398/8/14 15:41:25

احمد مسجد جامعی در جریان بررسی لایحه آیین نامه مصوبه شهر دوستدار سالمند بیان داشت؛8-174
در بحث های کارشناسی این که چه کسی شهردار بوده مهم نیست
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در بحث های کارشناسی و علمی ، اینکه چه کسی شهردار بوده یا نبوده مطرح نیست.این مصوبه (شهر دوستدار سالمند) باید  را حفظ کنیم. سند جامع رفاه اجتماعی هم تکلیف دیگری است که دوستان به جهت همدلی با شورا خواستار بازبینی مجدد آن در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی هستند که بابت آن ممنونم.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران احمد مسجدجامعی در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورا و در ادامه بررسی لایحه آیین نامه مصوبه شهر دوستدار سالمند  گفت: وقتی طرح شهر دوستدار سالمند تصویب شد در واقع بحثی اجتماعی مطرح بود، زمانی که مصوبه شهر دوستدار کودک مطرح شده بود عنوان شد از آن جا که جامعه به سمت سالمندی در حرکت است به این قشر عزیز هم توجه شود و مصوبه شهر دوستدار سالمند تصویب شد و به تائید فرمانداری رسید و قطعی شد که تکالیف مناسبی هم برای شهرداری دارد.

وی سپس به بند ج مصوبه شهر دوستدار سالمند اشاره کرد و گفت: در این بند موارد زیر آمده است؛ ارائه خدمات و تسهیلات ویژه رفاهی، فرهنگی ، ورزشی و تفریحی  به سالمندان و استفاده آنان از سامانه حمل و نقل عمومی در اجرای طرح منزلت توسط شهرداری تهران  به ویژه جهت بازنشستگان و والدین کارکنان شهرداری تهران و واحدهای تابعه آن.

مسجدجامعی ادامه داد: بر اساس این بند، شهرداری تهران موظف بود حداکثر ظرف مدت یک  ماه پس از ابلاغ این مصوبه دستورالعمل چگونگی ارائه خدمات و تسهیلات مزبور به سالمندان را تهیه و جهت تصویب به شورای اسلامی شهر تهران ارائه نماید.

عضو شورای شهر تهران با بیان این که همین مصوبه منشا آثار نیکویی شد گفت: دستورالعمل بند ج مصوبه شهر دوستدار سالمند یک تکلیف  است و نمی شود آن را کنار گذاشت و نیازی هم نیست که کنار بگذاریم.

وی افزود:  این بحث ها کاملا کارشناسی و علمی است و در بحث های کارشناسی و علمی ، اینکه چه کسی شهردار بوده یا نبوده مطرح نیست.این مصوبه را حفظ کنیم. سند جامع رفاه اجتماعی هم تکلیف دیگری است که دوستان به جهت همدلی با شورا خواستار بازبینی مجدد آن در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی هستند که بابت آن ممنونم.print
rating
  نظرات