مقالات

ایجاد شده توسط : shahvari-m در 1398/8/14 15:35:30

سید حسن رسولی بیان داشت؛7-174
باید در بررسی پرونده باغات رفع ابهام شود
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: باید پرونده‌ باغات رفع ابهام شود؛ نمی‌توان در مورد ملک مردم تنها به صورت شکلی ورود و از آن عبور کرد .

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران سید حسن رسولی در یکصد هفتاد و چهارمین جلسه  شورا و در جریان  بررسی یکی از پرونده های پلاک ثبتی املاک از منظر باغ یا غیر باغ بودن، اظهار کرد: مخالف «باغ بودن» این ملک نیستم. آنچه در بررسی پرونده باغات باید ملاک باشد، این است که صرفاً نباید به عنوان مخالف یا موافق صحبت کرد بلکه باید پرونده‌ باغات رفع ابهام شود؛ نمی‌توان در مورد ملک مردم تنها به صورت شکلی ورود و از آن عبور کرد.

 

وی ادامه داد: این پرونده ها ابعاد حقوقی دارد و نحوه رسیدگی به پرونده باغات باید در کمیسیون حقوقی و هیئت رئیسه به صورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد. همچنین همه اعضا باید نسبت به کیفیت و جوانب پرونده توجیه شوند.

 

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه این ملک متعلق به آستان قدس رضوی است، تصریح کرد: این ملک به همراه هفت میلیون مترمربع از اراضی این منطقه طبق اعلام اداره ثبت متعلق به آستان قدس رضوی است و هرگونه دخل و تصرف و اقدام باید با مجوز و توافق آستان انجام شود. در قراردادها برای این ملک بهره بردارری مسکونی وجود دارد اما در این پرونده نوشته شده که پهنه آن تجاری است.

 print
rating
  نظرات