مقالات

ایجاد شده توسط : a-ghazi در 1398/6/17 20:0:1

محمد جواد حق شناس بیان داشت:
بهره برداری از مجموعه شهر آفتاب باید ابعاد فراتری از برگزاری نمایشگاه کتاب داشته باشد/ بهره برداری از مجموعه شهر آفتاب باید متناسب با سرمایه گذاری انجام شده در مجموعه باشد
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر گفت : طبیعتا رویکرد ما برای برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب فقط نمایشگاه کتاب نیست چرا که باید متناسب با سرمایه گذاری صورت گرفته بهره برداری صورت گیرد تا مردم از این امر منتفع شوند.

به گزارش معاونت ارتباطات وبین الملل شورای اسلامی شهر تهران یکصد و سومین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با موضوع بررسی وضعیت نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب جهت برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.
این جلسه با حضور محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی، حسن خلیل آبادی و حجت نظری اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی، جوادی یگانه معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران ، رئوف قادری مدیر عامل شهر آفتاب و برخی مدیران و کارشناسان شورا و شهرداری برگزار شد.
در این جلسه محمد جواد حق شناس با اشاره به محور های برگزاری این نشست گفت:
محور نشست این جلسه بررسی مسائل و مشکلات مربوط به نمایشگاه بین المللی و شهر آفتاب است .
وی ادامه داد : در سال جاری ۵۰میلیارد تومان بودجه برای شهر آفتاب در بودجه حوزه فرهنگی اجتماعی دیده شده است. لذا برآن هستیم که ابعاد شهری، اجتماعی ،خدماتی و عمرانی موضوع بررسی شود.

رییس کمیسیون فرهنگی شورا در ادامه افزود: چند نکته وجود دارد که باید پیگیری شود؛ امروز انتفاع مورد انتظار از شهر آفتاب متناسب با سرمایه گذاری انجام شده در آن برای شهرداری و مردم صورت نمی گیرد.
وی ادامه : ما درصدد هستیم با این حجم سرمایه گذاری در شهر آفتاب بتوانیم از ظرفیتهای موجود در آنجا بهره برداری مناسب داشته باشیم.

حق شناس اضافه کرد: طبیعتا رویکرد ما برای برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب فقط نمایشگاه کتاب نیست . رویکرد شورا این است که بهره برداری از شهر آفتاب یک امر اجتماعی و فرهنگی است.
انتظار این بود که نمایشگاههای مختلفی در شهر آفتاب برگزار میشد .آیا اکنون این زیر ساخت وجود دارد؟

حق شناس خاطر نشان ساخت: باید تلاش شود اکنون که ۲هزار میلیار د تومان سرمایه در شهر آفتاب هزینه شده است، در یک روند افزایشی، پرشتاب و با انگیزه موضوعات مربوط به برگزاری نمایشگاه ها و بهره برداری از این مجموعه جدی دنبال شود تا مشکلات مربوط به برگزاری نمایشگاه در خیابان سئول نیز برطرف شود.

رییس کمیسیون فرهنگی همچنین افزود: باید تلاش کنیم هر چه سریعتر و بیشتر سالن های برگزاری نمایشگاهای مختلف در شهر آفتاب آماده شوند و در این راه شهرداری باید تعهدات خود را انجام دهد و وزارت ارشاد و سایر نهاد ها نیز کمک های لازم را داشته باشند.

در این جلسه همچنین حسن خلیل آبادی رییس کمیته میراث فرهنگی شورا گفت: بهره برداری از مجموعه شهر آفتاب تنها برگزاری نمایشگاه کتاب نیست
چراکه سرمایه انبوه شهرداری در آنجا هزینه شده است.
وی ادامه داد: باید روی چند کاربری متفاوت سرمایه گذاری کنیم و برنامه ای طراحی شود تا بخش خصوصی هر چه بیشتر در این مجموعه مشارکت کند.

خلیل آبادی ادامه داد: می توان در مجموعه شهر آفتاب یک مرکز گردشگری با کاربری نمایشگاهی ایجاد کرد تا یک اتفاق فرهنگی بوجود آید .

حجت نظری رییس کمیته مشارکت های مردمی شورا نیز ادامه داد: یکی از بزرگترین ایراداتی که شهر آفتاب با آن مواجه است ذهنیت بد مردم نسبت به آن است و اولین کار ترمیم برند آن است.

وی ادامه داد: موضوع دوم دوری و فاصله مجموعه شهر آفتاب از ساختار شهر است که در حوزه عمرانی و حمل و نقل باید تسهیلگری صورت بگیرد.

نظری افزود: مشکل بعدی بوی نامطبوع انجاست که باید برطرف شود . شهر آفتاب مجموعه ای سرمایه ایست که ارزش افزوده پیدا کرده است و اگر به حوزه گردشگری تبدیل شود مناسب خواهد بود.

در پایان جلسه مقرر شد تا انتهای شهریور ماه آقای قادری گزارش نهایی را تهیه و در هفته اول مهر در نشست بعدی کمیسیون ارایه کنند.


print

rating
  نظرات