مقالات

ایجاد شده توسط : a-ghazi در 1398/5/22 16:20:45

با همکاری شورای اسلامی شهر تهران برگزار می شود؛
دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند 22 الی 24 دی ماه در مصلی تهران
دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند با هدف ایجاد قوانین و مقررات در راستای تشویق سرمایه گذاران خارجی، حمایت از استارت آپ ویکند شهری، اشتراک گذاری تجارب، هوشمندسازی در جهت حمایت از معلولان و سیستم پرداخت شهری، حفاظت الکترونیک و شبکه های ایمنی در جهت توجه به امنیت شهر هوشمند 22 الی 24 دی ماه با همکاری شورای اسلامی شهر تهران در مصلی تهران برگزار می شود.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران اولین جلسه شورای سیاستگذاری دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند به منظور انجام هماهنگی های لازم جهت برگزاری بهتر نمایشگاه با حضورنمایندگان وزارتخانه ها ، سازمان ها ، انجمن ها و اتحادیه ها در محل سالن جلسات وزارت کشور برگزار شد .
در این جلسه ضمن مناسب ارزیابی شدن روند برگزاری نمایشگاه در سال گذشته تاکید گردید که نمایشگاه سال جاری به طور کامل هوشمند برگزار شود.
انعقاد تفاهم نامه با نماینده فیرا اسپانیا که بزرگترین برگزار کننده نمایشگاه شهر هوشمند در بارسلون است وهمچنین برقراری ارتباط با نمایشگاه شهر هوشمند سئول برای استفاده از توانمندی ها و دستاوردها از جمله ویژگی های نمایشگاه سال جاری شهر هوشمند خواهد بود.
در این جلسه همچنین مطرح شد که با توجه به پراکندگی و جزیره ای بودن برگزاری نمایشگاه ها در حوزه هوشمند سازی،این نمایشگاه ها در یک نمایشگاه واحد و مستقل برگزار شود خروجی مطلوبی را شاهد باشیم .همچنین دعوت از گروه D8( هشت کشور در حال توسعه) که دبیرخانه اش در پارک علم و فناوری پردیس به مدت سه سال در اختیار تهران قرار دارد را میتوان از ظرفیت های خیلی خوب نمایشگاه امسال برشمرد .
شکل گیری کمیته ملی شهر هوشمند برای استفاده از ظرفیت شرکت های خارجی با کمک سازمان سرمایه گذاری به نیز از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح گشت.
لازم به ذکر است دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند با هدف ایجاد قوانین و مقررات در راستای تشویق سرمایه گذاران خارجی، حمایت از استارت آپ ویکند شهری، اشتراک گذاری تجارب، هوشمندسازی در جهت حمایت از معلولان و سیستم پرداخت شهری، حفاظت الکترونیک و شبکه های ایمنی در جهت توجه به امنیت شهر هوشمند برگزار خواهد شد.
شایان ذکر است در این جلسه نمایندگان نهاد ریاست جمهوری ، وزارت کشور ، وزارت ورزش و جوانان ، وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو ،وزارت علوم تحقیقات و فناوری ،شهرداری تهران ،شورای اسلامی شهر تهران ، مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی ، سازمان فناوری اطلاعات ایران ، سازمان شهرداری ها و دهیاریها ی کشور ،سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ،آکادمی اینترنت اشیا، اتحادیه صوتی و تصویری و تلفن همراه ،اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی و ارتباطی ،اتحادیه شرکت های فنی و مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه های ایمنی ،انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی ، انجمن فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.
لازم به ذکر است که دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند از تاریخ 22 الی 24 دی ماه 1398 در مصلی تهران برگزار خواهد شد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی های لازم با شماره 22893244 و www.iransmartcity.com دبیرخانه اجرایی نمایشگاه تماس حاصل فرمایید .


print

rating
  نظرات