مقالات

ایجاد شده توسط : a-ghazi در 1398/5/22 12:33:13

زهرا نژاد بهرام با اشاره به موضوع بارگزاری در پادگان 06 از تهران بیان کرد:
رویکرد خروج پادگان 06 از تهران نیاز به بازنگری دارد
رییس کمیته شهر سازی و عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: رویکرد خروج پادگان 06 از تهران نیاز به بازنگری دارد چرا که این خروج بدون هزینه نیست و اگر قرار به بار گزاری در این عرصه ها باشد موجبات تحمیل هزینه به شهر می شود.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، موضوع بارگزاری در پادگان 06 و خروج ارتش از این پادگان این روزها حواشی فراوانی ایجاد کرده است، گرچه معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از توافقات اولیه ارتش با شهرداری برای خروج از این پادگان و بارگزاری کمتر از توافق اولیه این دو نهاد، خبر داده است.
با این وجود بارگزاری در این عرصه در یکی از پر تراکم ترین محورهای مواصلاتی شهر تهران نگرانی هایی برای شهروندان ایجاد کرده است ، نگرانی هایی از جنس اطلس مال در نیاوران.
زهرا نژاد بهرام رییس کمیته شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در این زمنیه گفت: در توافقات اولیه آنچه به عنوان بارگزاری مورد درخواست ارتش بوده بالغ بر یک میلیون و دویست هزار متر مربع بوده است که با مخالفت مدیریت شهری این میزان به 600 هزار مترمربع رسیده است که البته در این مورد نیز باید تغییرات اساسی در طراحی های پیشنهاد شده صورت گیرد.
وی ادامه داد: بر اساس توافقات 70 درصد عرصه باید در اختیار شهرداری قرار گیرد تا به عرصه عمومی تبدیل شود اما آنچه در طراحی ها پیشنهاد شده این است که این 70 درصد در واقع به حیاط ساختمان های بارگزاری شده تبدیل شود که ما با این امر مخالف هستیم.
نژاد بهرام در ادامه افزود: موضوع دیگر بحث تراکم جمعیتی و عارضه های ترافیکی است که این بارگزاری ها به شهرتحمیل می کند که البته در این خصوص نیز ایجاد ایستگاه مترو در مجاورت این عرصه پیشنهاد شده است.
رییس کمیته شهرسازی شورا اما تاکید کرد: با وجود همه تمهیدات باید در رویکرد خروج پادگان 06 از شهر بازنگری شود چرا که هر خروجی هزینه ای دارد و هزینه آن هم بارگزاری در این عرصه ها می باشد و پر واضح است هر بارگزاری ولو به میزان محدود، موجبات تحمیل عارضه به شهر خواهد شد.
عضو هیات رییسه شورا در ادامه افزود: این در شرایطی است که از دست دادن این فضا‌های باز می تواند به نفع شهر تهران هم نباشد چرا که پایتخت حادثه خیز است و این فضاها در مواقع بحرانی اسکان موقت شهروندان تهرانی می توانند موثر باشند.
نژاد بهرام در ادامه تصریح کرد: البته عدم خروج پادگان ها بدان معنا نیست که در این عرصه ها ساخت و ساز صورت گیرد و انتظارات ما به عنوان نمایندگان مردم از نیروهای مسلح رعایت حدود شهرسازی و تعامل مشترک است،‌ چراکه تعامل بین مدیریت شهری و نیروهای مسلح می تواند کمک زیادی به شهر تهران کند.
عضو هیات رییسه شورا در ادامه گفت: با این وجود آنچه که دارای اهمیت است نفع شهر است و لذا رویکرد خروج پادگان ها از تهران نیاز به بازنگری دارد. گرچه در خصوص پادگان 06 توافقات اولیه صورت گرفته اما هنوز نهایی نشده و باید در این زمینه با کار کارشناسی تمامی جوانب کار سنجیده شود.

نژاد بهرام گفت: اولین جلسه کمیته شهرسازی شورا بعد از پایان تعطیلات تابستانی به بررسی موضوع پادگان 06 اختصاص خواهد داشت و تلاش ما بر این خواهد بود بیشترین نفع برای شهر و شهروندان ایجاد شود.
خبرنگار مهدي شاهواري


print
rating
  نظرات