مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1398/4/12 16:0:9

حسن خلیل‌آبادی:
با جدیت و آگاهانه در انتخابات شورایاری‌ها مشارکت کنیم


 

شورایاری‌ها حلقه واسط میان مردم، مدیران شهری و شهرداری‌ها هستند.

 

با توجه به اهمیت و نقش شهرداری‌ها در زندگی شهری، این نهادهای مردمی می‌توانند هم به عنوان نمایندگان منتخب محلات مختلف شهر بیانگر خواسته‌ها و نیازهای مردم برای آبادانی و ارتقاء سطح زندگی مردم باشند و هم می‌توانند حلقه واسط مردم و مدیران شهری محسوب شوند.

 

شورایاران افرادی هستند که داوطلبانه و به خاطر توسعه و آبادانی محل زندگی خود و هم‌شهری‌هایشان و بدون هیچ چشم داشتی به خدمت می‌پردازند؛ از این حیث باید آن‌ها را انسان‌های والایی برشمرد که خردمندانه و متمدنانه، بخشی از زمان، استعداد و انرژی خود را صرف توسعه شهر می‌کنند و در این صورت یقینا انسان‌هایی شرافتمند، مورد اعتماد و وثوق مردم و قابل احترام هستند.

 

این افراد قطعا می‌توانند گام‌های موثری در مسیر آبادانی و ارتقاء سطح زندگی محله خود بردارند.

 

شهروندانی که در انتخابات شورایاری‌ها مشارکت می‌کنند نیز انسان‌هایی مسئول و علاقه‌مند به وضعیت محل زندگی خود هستند؛ چراکه آن‌ها می‌دانند شرکت در انتخابات شورایاری نه تنها یک وظیفه بلکه علاوه برآن یک حق شهروندی است.

 

شهروندان در واقع از طریق برخورداری از این حق شهروندی در سرنوشت خود و ارتقاء وضعیت زندگی در محله خود مشارکت می‌کنند.

 

بنابراین کاندیدا شدن برای انتخابات شورایاری و مشارکت در انتخابات و رای دادن به کاندیداها هر دو جزء حقوق شهروندی مردم محسوب شده و برخورداری از آن‌ها از ضروریات زندگی شهری است.

 

براین اساس درخواست اینجانب به عنوان منتخب شما در شورای شهر تهران، ری و تجریش از همه همشهریان این است که این مهم یعنی کاندیدا شدن و رای دادن در انتخابات شورایاری‌ها را بسیار مهم و جدی تلقی کرده و مجدانه در آن مشارکت نمایید.
print
rating
  نظرات