مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1398/4/2 16:10:44

زهرا صدراعظم نوری: 8-150
تدوین آیین‌نامه‌ها را برعهده خود سازمان‌ها بگذاریم/ ضرورت اعطای شانیت به کمیسیون‌های تخصصی
رییس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران پیشنهاد داد که آیین‌نامه‌های اجرایی سازمان‌ها را خودشان تدوین کنند .


به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران زهرا صدراعظم نوری در جریان بررسی اصلاحات اساسنامه سازمان های وابسته به شهرداری گفت: آیین‌نامه هایی که در اساسنامه سازمان ها به آن تصریح شده است اگر قرار باشد یکی یکی مورد بررسی قرار گیرند،وقت بسیار زیادی می برد و با تعداد زیادی سازمان که در زیر مجموعه شهرداری داریم عملا امکان‌پذیر نیست.

او ادامه داد: من پیشنهادم این است که تایید آیین‌نامه‌ها به تایید کمیسیون‌های تخصصی برسد و توضیح و توجیه من این است برای کمیسیون های تخصصی شانیت قائل باشیم.هر کمیسیون تخصصی اعضا و کارشناسان و مشاورانی دارد که بر روی طرح‌ها و لوایح مختلف بحث و بررسی کرده و جمع بندی ارائه می‌کنند.

عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: گاهی اوقات پیش می‌آید که یک موضوعی کاملا تخصصی بررسی می‌شود و دوستان به نحوی نظراتشان را ارائه می‌دهند که کل پیشنهاد تغییرات جدی می‌کند و از اصل پیشنهاد دور می‌شویم. در نتیجه پیشنهادم این است که تهیه آیین‌نامه را به عهده شورای خود سازمان‌ها بگذاریم که در کمیسیون‌های تخصصی نیز این آیین‌نامه‌ها مورد بررسی و تایید قرار بگیرد و شورا هم تایید کمیسیون را بپذیرید.

صدر اعظم نوری همچنین با انتقاد از این موضوع که سازمان‌ها موظف به ارائه این آیین‌نامه هستند و اگر ارائه نکنند از آیین نامه شهرداری استفاده می‌کنند، گفت: چنین چیزی مقدور نیست زیرا ماهیت شهرداری با ماهیت سازمان ها کاملا متفاوت است و آیین نامه هایی که در شهرداری ااجرا می شود قابل اجرا برای سازمان‌ها نیست و آن‌ها بر مبنای قانون تجارت عمل می‌کنند. در نتیجه باید الزام موکد شهرداری باشد که از طریق شورای سازمان‌ها آیین‌نامه ارسال کند و همان ملاک قرار بگیرد.print
rating
  نظرات