مقالات

ایجاد شده توسط : kalanshahr در 1398/3/21 12:58:46

30و31خردادماه در شهر رشت برگزار مي شود:
شصت و سومین اجلاس مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها
شصت و سومین اجلاس مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها در 30و31خردادماه در شهر رشت برگزار مي شود.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران  نشست دوروزه  مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها با حضور مرتضی الویری ریاست شورای عالی استانها و محسن هاشمی رفسنجانی ریاست شورای اسلامی شهر تهران و ریاست مجمع روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها، اعضاي هيات رييسه  و روساي برخي كميسيون ها و كميته هاي شوراي اسلامي شهر تهران و برخي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و  همچنین  اعضای مجمع  و مسئولین استان گیلان برگزار خواهد شد.


در این مجمع  تحلیل ومداقه گزارش اقدامات  صورت پذیرفته در خصوص مواجه با بحران سیل اخیر و همچنین گزارش اختصاصی و جامع مدلهای مشارکت شهروندان در تحقق توسعه شهری کلانشهرها و مراکز استانها  مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


بررسی روند و تحلیل نتایج حاصله از اجلاس گذشته مجمع مشورتی در راستای  انتقال وتبادل تجربیات مجموعه شوراها ومدیریت شهری نیز از جمله موارد مورد بحث در این مجمع خواهد بود.


بنابر اعلام معاونت ارتباطات و بین الملل شورا همچنین دراین نشست دوروزه  روند پیگیری ها و اقدامات صورت پذیرفته در نحوه رسیدگی به لوایح مالیات بر ارزش افزوده  و لایحه مدیریت یکپارچه شهری تقدیمی از سوی شورایعالی استانها و دولت به مجلس و نیز  پیگیری انجام تعهدات سایر نهادها در قبال حوزه مدیریت شهری و مباحث خاص مبتلا به کلانشهرها وشهرهای مراکز استانها بررسی خواهد شد.


همچنین در این مجمع مسائل مربوط به حوزه های تخصصی در کلان شهر ها و مراکز استان ها در   كميسيون هاي تخصصي حقوقی اقتصادی و درآمد پايدار، فرهنگی اجتماعی وشهر هوشمند، خدمات شهری  وحمل و نقل ، توسعه عمران وشهرسازی   پیگیری خواهد شد.print
rating
  نظرات