مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1398/3/21 8:24:12

زهرا صدراعظم نوری:
ضرورت تحول در حوزه تولید پسماند/ تهران شهر پر مصرفی است
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این مطلب که تهران شهر پر مصرفی محسوب می شود گفت: باید در حوزه تولید پسماند تحول ایجاد شود.

 

 

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران زهرا صدراعظم نوری عضو شورای اسلامی شهر تهران در مراسم رونمایی از پلتفرم هوشمند مدیریت پسماند منطقه ٢٢گفت: خوشحالیم که شاهد یک فعالیت و برنامه خوب محیط زیستی در منطقه ۲۲ هستیم.

 

وی ادامه داد: نگاه و رویکرد محیط زیستی به مسایل نحوه مدیریت را در شهرها متفاوت می کند و وقتی مدیران شهری تهران دغدغه محیط زیستی دارند رویکردشان متفاوت شده و به راحتی می‌توانند سیاست های اتخاذ شده را با نوآوری های خودشان اجرا کنند.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: منطقه ۲۲ از آن مناطقی است که شهردار آن اهتمام ویژه به مسایل محیط زیستی دارد و موجب شادمانی مردم و خدمت رسانی بهتر به آنها شده است.

 

نوری گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که این شرایط سرعت تبادل اطلاعات و تحولات جامعه جهانی و به واسطه آن تحول در کشورمان باعث شده تا رخدادهایی را شاهد باشیم که یقینا اثرگذاری زیادی در نحوه زندگی مردم خواهد داشت.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز از تکنولوژی استفاده های زیادی می شود و با هوشمندی افراد به خوبی می شود از این فرصت برای خدمت رسانی بهتر به مردم استفاده کرد.

 

وی ادامه داد: ساخت پلتفرم ها و فعالیت استارتاپ ها باعث استفاده بهینه از امکانات و افزایش دسترسی مردم به خدمات می‌شود.

 

نوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهر تهران یکی از پرمصرف تریی شهرهای دنیا است و میزان مصرف ما چند برابر متوسط های جهانی است.

 

وی گفت: آمریکا کشوری پرمصرف است اما نرم مصرف کالا و انرژی و منابع از ایران پایین تر است و جالب است که بدانیم شهر تهران در میان شهرهای کشورمان پر مصرف تر است.

 

نوری گفت: هر شهروند تهرانی حدود یک کیلوگرم پسماند به جا می‌گذارد در حالی که شهروند آمریکایی خیلی کمتر از این پسماند تولید میکند.

 

وی ادامه داد: منابع جهان محدود بوده و انرژی ها به سختی تجدید می شوند و باید بدانیم که امکانات و منابع فقط برای ما نیست و باید به فکر آیندگان باشیم.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: اقتضا می کند که در کشور ما بازنگری جدی شکل گرفته و‌ در نحوه مصرف تغییر کرده و آن چیزی که به جا می ماند به حداقل برسد.

 

نوری گفت: آمارها می گویند در تهران روزی ۹ هزار تن زباله تولید می شود هرچند این عدد دقیق نیست اما به طور قطع این عدد کمتر از ۸ هزار تن نیست.

 

وی ادامه داد: اگر به این نکته توجه کنیم که این حجم از زباله در کجا باید دفن شود بر ضرورت کاهش تولید زباله پی خواهیم برد.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این مطلب که از عدد ۱۸ هزار میلیاردی بودجه شهرداری بخش زیادی به موضوع پسماند اختصاص پیدا میکند گفت: اگر بتوانیم حوزه پسماند را متحول کنیم شاهد آن خواهیم بود که می توانیم بودجه باقی مانده را در جای دیگری مثل مترو هزینه کنیم.print
rating
  نظرات