مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/11/17 21:55:37


توضيحات رييس كميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر تهران درباره نام گذاري خيابان مرحوم ميرزاخاني
بدنبال انتشار خبري كذب در شبكه هاي اجتماعي پيرامون نام گذاري معبري بنام مرحوم مريم ميرزاخاني ، محمد جواد حق شناس رييس كميسيون نام گذاري شوراي شهر پنجم توضيحاتي را ارائه كرد . 

 

 

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران بدنبال انتشار خبري كذب در شبكه هاي اجتماعي پيرامون نام گذاري معبري بنام مرحوم مريم ميرزاخاني ، محمد جواد حق شناس رييس كميسيون نام گذاري شوراي شهر پنجم توضيحاتي را ارائه كرد .  

 

 

🔹در مرداد سال ۹۶ اعضای شورای اسلامی شهر تهران طرح نامگذاری خیابان طوس در منطقه ۶ تهران در مجاورت مدرسه تیزهوشان فرزانگان که مرحوم مریم میرزاخانی دانشمند فقید کشور عزیزمان در آن مدرسه تحصیل کرده بود را در صحن علنی شورا به امضا رساندند.

 

🔹احمد میرزاخانی پدر مرحوم میرزاخانی به رئیس وقت کمیسیون نامگذاری اعلام کرد به سه دلیل با این نامگذاری مخالف هستم، نخست اینکه باید بجای اسطوره سازی الگوسازی شود و نباید از دختر وی اسطوره دست نیافتنی ساخت که قابل تکرار نباشد. دوم آنکه موفقیت مردم در آرامش خانواده است و سوم اینکه هرگز پول و درآمد تاثیر در این موفقیت نداشته و این خانواده مرفه نبوده و این روال را صحیح نمی داند.

🔹ایشان اشاره کردند: مگر نامگذاری خیابانی بنام امیرکبیر کمکی در شناخت امیرکبیر داشته است که نامگذاری معبری بنام فرزند وی چنین کاربردی را داشته باشد.

به پدر ایشان گفته شد با وجود مخالفت های شما اگر شورا این نامگذاری را انجام دهد مخالفتی دارید یا خیر، که مهندس میرزا خانی با کمال متانت پاسخ دادند شما در جایگاه قدرت هستید و می توانید این کار را بکنید اما ما راضی به این کار نیستیم حتی در زمانی که مرحوم مریم میرزاخانی در ایران بود و دولتمردان آن زمان قصد داشتند مکان یا معبری را به نام وی کنند. راضی نبود و آن را درست نمی دانست. حتی بسیاری از جایگاه های علمی خود را پنهان می کرد زیرا همیشه از حس خودبزرگ بینی پرهیز داشت.

 

 print
rating
  نظرات