مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/11/13 10:32:42

در یکصد و بیست و یکمین جلسه شورا بررسی خواهد شد:
از تعیین نرخ عوارض طرح ترافیک سال 98 تا تعیین حق بهره برداری غرف در بازار های میادین میوه و تره بار
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه یکصد و بیست و یکم خود دستورات مربوط به عوارض شهری را مورد بررسی قرار خواهند داد که مهمترین آن تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده های مرکزی شهر در سال 98 یا همان عواضر طرح ترافیک خواهد بود.

 

 

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران یکصد و بیست و یکمین جلسه شورا بیشتر به بررسی تعیین بهای  عوارض در حوزه حمل و نقل شهری اختصاص خواهد داشت.

بررسی تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده های مرکزی شهر تهران در سال 98 اولین دستور جلسه فردا خواهد بود. در توضیحات این امر آمده بنا بر مکلف بودن شهرداری تهران به ارائه گزارش سه ماه عملکرد و عدم دریافت گزارش و مستندات مربوطه ابهامات زیادی در خصوص اثرات ترافیکی و کاهش آلودگی هوا و ضمانت قانونی اخذ مطالبات شهرداری ناشی از اجرای طرح مذکور وجود دارد که از سوی معاونت حل و نقل و ترافیک بی پاسخ مانده است.

 

-بررسی لوایح عوارض ارزش افزوده قانونی از طرح های توسعه شهری،  نحوه اخذ عوارض پارکینگ و نحوه هزینه آن و همچنین بررسی لایحه تعرفه مجوز افزایش مهلت شروع و اتمام عملیات ساختمانی از دیگر دستورات جلسه فردا خواهد بود.

 

در یکصد و بیست و یکمین جلسه شورا همچنین پیگیری لایحه تعیین نرخ ورودیه و حق توقف  پارکینگ های عمومی شهر تهران و تعیین نرخ توقف پارکینگ های عمومی و نرخ عوارض پارک حاشیه ای و نیز  بررسی لایحه اساسنامه نمونه سازمان های وابسته به شهرداری تهران مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 

در جلسه آتی شورا بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه تعیین حق بهره برداری غرف به تفکیک نوع کاربری در بازار های میادین میوه و تره بار و فراورده های کشاورزی شهرداری تهران در دستور کار قرار خواهد گرفت.

معرفی یک نفر نماینده ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد شهر تهران جهت عضویت در کمیته سیاست گزاری تملک مرمت و بهره برداری از اماکن دارای قدمت تاریخی و هویت فرهنگی موضوع بند 7 ذیل ماده 2 مصوبه الزام شهرداری تهران به تشکیل  این کمیته و نیز انتخاب یک نفر نمانیده ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد جهت عضویت در ستاد شهر دوستدار سالمند در خصوص بند 6 ذیل ماده 2 مصوبه شهر دوستدار سالمند و همچنین  معرفی نماینده شورایاران در این ستاد از دیگر دستورات این جلسه خواهد بود.

 

معرفی محسن پور سید آقایی و ایرج معزی جهت عضویت در مجمع شرکت راه آهن شهری تهران و حومه نیز دستور دیگر این جلسه شورا خواهد.print
rating
  نظرات