مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/10/21 9:32:41

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در دومین سالگرد پدر:
ایثار و دوری از ریا، از ویژگیهای پنهان آیت الله هاشمی بود
محسن هاشمی در آیین بزرگداشت دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی طی سخنانی ایثار و دوری از ریا، را از ویژگیهای پنهان ایشان برشمرد.


به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محسن هاشمی در آیین دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی طی سخنانی به ویژگی های شخصیتی پدرش اشاره داشت و ایثار و دوری از ریا، را از ویژگیهای پنهان ایشان برشمرد و افزود: انتقادپذیری و انتقادجویی از ویژگی‌های آیت‌الله هاشمی بود. خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی در ۳۷ دفترچه نوشته شده و ایشان زندگی روزمره‌اش را بدون هیچ سانسوری در اختیار مردم قرار داده و در عین حال به نقد خود پرداخته است.

 

مهسن هاشمی با بیان اینکه اتفاقات روزانه زندگی شخصی آیت‌الله هاشمی همانطور که بوده، نوشته شده و هیچ ریایی در آن نیست گفت: این نشان از روحیه نقدپذیری وی دارد.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: صفات مختلفی در این 2 سال درباره آیت‌الله هاشمی گفته شده که بیش از همه، من تعبیر مرد آه‌های سرد و اشک‌های گرم را می‌پسندم.

 

هاشمی تاکید کرد: مسائلی در زندگی آیت‌الله هاشمی بود که می‌خواست پنهان باشد که مهم‌ترین آن‌ها، موضوع گذشتن از خویشتن بود. آیت‌الله هاشمی قبل و بعد از انقلاب بارها از خویشتن خود عبور کرد و بارها جانش را برای انقلاب به خطر انداخت.

 

وی یادآور شد: مرحوم هاشمی وقتی در خارج از کشور بود، مورد نهی قرار می‌گرفت که به ایران برنگردد چرا که باز هم به زندان می‌افتاد؛ ولی وی می‌گفت زندگی در زندان ایران بهتر از زندگی بی‌هدف در خارج از کشور است.

 

محسن هاشمی در ادامه تشریح شخصیت آیت الله هاشمی افزود: در جریان عملیات مرصاد که مرحوم هاشمی در جبهه بود، به او می‌گفتند از محل دور شود اما وی می‌گفت اگر حضور من باعث می‌شود کار پیش رود، من می‌مانم. آیت‌الله هاشمی با ایفای نقش در قطعنامه ۵۹۸، صلح را به کشور هدیه کرد.

لینک تصاویر: http://shora.tehran.ir/default.aspx?tabid=1114&ArticleId=15033

print
rating
  نظرات