مقالات

ایجاد شده توسط : a-ghazi در 1397/10/20 12:40:52

صدراعظم نوری اعلام کرد:
تهیه طرح موضعی برای کاهش مخاطرات شن چاله ها
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با اعلام اینکه دیگر از شن چاله های منطقه ۱۸ برداشتی انجام نمی شود از تهیه طرح موضعی برای کاهش مخاطرات این موقعیت و افزایش ارزش افزوده منطقه خبر داد

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران به نقل از خبرگزاری مهر، زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در خصوص گودهای شن و ماسه منطقه ۱۸ گفت: شن چاله های عمیقی که در منطقه ۱۸ بر اثر برداشتهای گذشته از معادن شن و ماسه ایجاد شده است، وضعیت کنونی منطقه را نامناسب کرده و موقعیتی خاص را پدیدار کرده است.

وی گفت: مدتهاست که دیگر هیچ برداشتی از این گودها انجام نمی شود که می توان آن را اقدام بسیار خوبی در جهت بهبود وضعیت خاص این موقعیت به شمار آورد اما نمی توانیم تنها به همین موضوع بسنده کنیم و در ادامه گودها را به شکل کنونی رها کنیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری افزود: در بازدیدی که از منطقه ۱۸ داشتم، به همراه شهردار منطقه موضوع مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم بر این گرفته شد که بتوانیم طرحی موضعی را برای این موقعیت تهیه کنیم تا با اجرای آن وضعیت شن چاله ها ساماندهی پیدا کند.

صدراعظم نوری تصریح کرد: شن چاله ها، وضعیت نابه سامانی را ایجاد کرده و حتی موجب سستی خاک شده است بنابراین هر اقدام بدون مطالعه می تواند وضعیت را نامساعد تر کند.

وی اعلام کرد: قرار است برای این کار مشاوری ذیصلاح انتخاب شود تا کل سایت را مورد مطالعه قرار داده و براساس آن طرحی را تهیه کند که هم بتواند موقعیت منطقه را ارتقا داده و ارزش افزوده ایجاد کند و هم مخاطرات محیط زیستی را کاهش دهد.


print

rating
  نظرات