مقالات

ایجاد شده توسط : kalanshahr در 1397/10/18 10:59:20

به مناسبت دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی صورت گرفت:
پیام تسلیت روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها به رییس شورای اسلامی شهر تهران
 روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها در پیامی دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را  به محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران تسلیت گفتند.

 

باسمه ‌تعالی

هیچ‌کس برای من هاشمی نمی‌شود (مقام معظم رهبری مدظله‌العالی)

 

 جناب آقای مهندس محسن هاشمی رفسنجانی

 ریاست محترم شورای اسلامی شهر تهران

 ریاست محترم مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها

 

  با سلام و احترام

   یاد و خاطره حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را در دومین سالگرد درگذشت این دانشمند بزرگ، عالم عالیقدر، مرد مصلحت و شناسنامه انقلاب اسلامی و یار دیرین و وفادار حضرت امام  (ره) و رهبری معظم انقلاب گرامی میداریم.حافظه تاریخی ملت ایران گواه آن است که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نقشی بی‌بدیل در دوران بسیار دشوار مبارزات انقلابی، استقرار و استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و همچنین دوران سازندگی و توسعه پس از جنگ تحمیلی داشت و در برهه‌های مختلف به پیشبرد انقلاب و نظام جمهوری اسلامی کمک کرد. خدمات این عالم بزرگ دینی و سیاستمدار برجسته جهان اسلام در مقاطع و سمت‌های مختلف ازجمله در شورای انقلاب، مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی، فرماندهی جنگ در دوران دفاع مقدس، ریاست جمهوری و مجمع تشخیص مصلحت نظام فراموش ناشدنی است. بی‌شک نقش اساسی این مجاهد نستوه در مبارزه با رژیم ستم‌شاهی، شکل‌گیری و پیشبرد نهضت اسلامی به رهبری امام راحل و عظیم الشان و همچنین خدمات ارزشمند ایشان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در جایگاه‌ها و مسئولیت‌های گوناگون سیاسی، هیچ‌گاه از سطور ماندگار تاریخ انقلاب اسلامی و خاطره مردم انقلابی ایران محو نخواهد شد. این مبارز خستگی‌ناپذیر، عمر پربرکت خود را در به ثمر نشاندن و بالندگی هرچه‌تمام‌تر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران سپری نمودند و نقش بی‌بدیلی در به ثمر نشستن انقلاب و پویایی آن در عرصه‌ها و مقاطع گوناگون ایفا نموده اند.

دومین سالگرد درگذشت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را خدمت جنابعالی و خانواده محترم، صمیمانه تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال، سلامتی و توفیق روزافزون برای جنابعالی و خانواده محترم آرزومندیم.

 

دبیرخانه مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها

روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها

شورای اسلامی شهر تهران

دی ماه 1397

 


print
rating
  نظرات