مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/10/8 14:27:38

بازدید ناهید خداکرمی از جانمایی دکل مخابراتی در محله شکوفه:
به دلیل درخواست مردم محل نصب دکل تغییر کرد

 

 

رییس کمیته سلامت شورا به دنبال دریافت نامه های اعتراضی شهروندان در خصوص جانمایی نصب آنتن مخابراتی در یکی از محلات ضمن حضور از محل و بازدید میدانی در جهت رفع نگرانی شهروندان خواستار تغییر این جانمایی شد.

 

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران روز چهارم دی ماه، به دنبال دريافت نامه‌هاى اعتراضى شهروندان ساكن يكى از محلات خيابان شكوفه، رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران، به همراه رئیس شركت ارتباط مشترک شهر و نماينده اپراتورها، راهی این محله شدند تا از محل در نظر گرفته شده جهت نصب آنتن مخابراتى تلفن همراه بازديد و با شاكيان گفت‌وگو کنند.

 

مردم محله در گفت‌وگو با رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران، عنوان داشتند که از نصب دكل به دو دليل نگرانند؛ يكى مضرات احتمالى بر سلامت و ديگرى كاهش قيمت ملك‌هاى مسكونی. براى همين نمی‌خواهند این دکل مخابراتی در این محله نصب شود. آن‌ها به خاطر داشتن مریض و کودکان در محله، نگران تشعشعات احتمالی این دکل‌ها بودند.

 

 

با وجود آنکه، مجوزهای این اپراتور بر اساس استانداردهاى مصوب در كميته تخصصى مربوطه صادر شده بود و كاملا از نظر شهرسازى و تشعشعات مشكلى براى نصب نداشت و همچنین جانمایی نصب این دکل درست انجام شده بود و جوانب نصب و استحکام آن نیز مورد بررسی قرار گرفته بود، بخشى از اجاره نصب دكل هم توسط شركت ايرانسل برداخت شده بود. ولى رئيس كميته سلامت  به دلیل آنکه اهالی کوچه مذکور از نظر ذهنی و روحی خاطرشان برای نصب دکل مکدر است، از اپراتور مربوطه درخواست کرد دنبال مكان يابى محدد برای نصب آنتن باشند.

 

مسولان مربوطه نیز با وجود ایجاد هزینه‌های بیشتر و متضرر شدن جهت برنامه‌ریزی و هزینه کرد برای جانمایی دکل، این خواسته را پذیرفته و مکان یابی مجدد را در دستور کار خود قرار دادند.

 

ناهیدخداکرمی ضمن اعلام این خبر گفت: باید نکته‌ای را با شهروندان در میان بگذارم؛ درست است که نصب دکل در محله شما برایتان ایجاد نگرانی می‌کند، اما من ضمن اینکه اطمینان می‌دهم تشعشعات این دکل‌ها بررسی و آزمایش شده و هیچ دکلی از نگاه موشکافانه کارشناسان در امان نیست، این را تاکید می‌کنم که بسیاری از شهروندان از عدم آنتن دهی مناسب تلفن همراه خود در محلات مختلف گله‌مند هستند. باید بدانیم جایی که تماس تلفن همراه به دلیل کور بودن آنتن دهی با اختلال همراه است، تشعشعات به مراتب زیانبارتری از دکل‌های مخابراتی از خود ساطع می‌کند.

 

از شهروندان عزیز می‌خواهیم ضمن توجه به این نکته مهم با اپراتور هاى تلفن همراه برای نصب دكل در محلاتى كه نیازمند این دکل‌هاست همکاری کنند و ما نیز متعهد می‌شویم که به نمايندگى از شهروندان بر رعايت موازين و استانداردها نظارت دقيق داشته باشيم تا همه آنان ها  از استاندارد لازم برخوردار بوده و دکل‌های بدون مجوز نیز از سطح شهر جمع‌آوری شوند‌.

 

تحقيقات نشان داده است نگهداشتن و صحبت طولانى با موبايل تشعشعات بيشترى از خود ساطع مى كند و اگر مضر باشد ضرر آن در زمان عدم آنتن دهى بيشتر است.print
rating
  نظرات