مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/9/15 18:21:2

حق شناس در بازدید از برج طغرل مطرح کرد:
مجموعه فرهنگی برج طغرل در سه فاز تحویل می شود/ تلاش می کنیم فاز نخست تا پایان سال تکمیل شود/ عکس
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی از تلاش برای تکمیل پروژه مجموعه فرهنگی برج طغرل خبر داد و گفت: این پروژه در سه فاز به بهره برداری می رسد .

 

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای شهر تهران صبح امروز پنج شنبه 15 آذرماه سال 97 تعدادی از اعضای شورای شهر تهران به همراه فرماندار شهر ری و معان عمرانی شهرداری تهران برگزار شد از روند اجرای پروژه برج طغرل بازدید کردند.

محمد جواد حق شناس که ریاست جلسه بررسی وضعیت تکمیل مجموعه فرهنگی برج طغرل را بر عهده داشت با بیان اینکه تا کنون 85 درصد از این پروژه تکمیل شده است گفت: پروژه مجموعه فرهنگی برج طغرل چند ماه متوقف شده بود که مجددا وارد فاز اجرایی شد و در قالب سه فاز می تواند به بهره برداری برسد.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده بخش سینماها، کتابخانه و موزه این مجموعه می تواند تا پیش از پایان سالجاری به اتمام برسد همچنین در صورت تامین اعتبار لازم می توان در ابتدای سال آینده از سالن تئاتر این مجموعه بهره برداری کرد و سایر بخش ها نیز تا پایان سال آینده به بهره برداری برسد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه به بودجه تخصیص داده شده برای تکمیل این پروژه اشاره کرد و گفت: از سال 91 برای اعتبارات مجموعه فرهنگی برج طغرل در شورای شهر تهران مصوبه داشته ایم و این اعتبار در سال 1396 حدود 9  میلیارد تومان و در سال 1397 با افزایشی به حدود 10 میلیارد تومان رسید.

حق شناس اظهار داشت: مجموعه فرهنگی برج طغرل از جمله پروژه هایی است که شوراها در آن کم نگذاشته اند و در شورای پنجم نیز علی رغم کاهش 33 درصدی بودجه های فرهنگی اما سقف اعتبارات این پروژه را افزایش داد.

وی تصریح کرد:تاکنون برای این پروژه حدود 90 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است و شهرداری تاکنون در حود 103 میلیارد تومان برای آن هزینه کرده است که بیش از حد مصوب است و ما تمام تلاش خود را می کنیم تا بتوانیم این مجموعه را در قالب برنامه ریزی انجام شده تحویل شهروندان بدهیم.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در خصوص تخصیص اعتبارات سالجاری در برای این پروژه گفت: از 10 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده در سالجاری برای این پروژه حدود 3 میلیارد و 500 میلیون به صورت غیر نقد و 1 میلیارد تومان به صورت نقد تامین اعتبار شده است و  حدود 5 میلیارد و 500 میلیون تومان از اعتبارات هنوز تخصیص نیافته است و تلاش ما بر اختصاص این اعتبار در برنامه ریزی انجام شده است.

 

حق شناس در جریان این جلسه پس از ارائه پیشنهاد شهربانو امانی در خصوص طراحی باغ ایرانی اسلامی در این مجموعه گفت: مهمترین عنصر باغ های ایرانی اسلامی موضوع آب و ترکیب آن با درخت است از این روی می توانیم از سازمان بوستان ها و فضای سبز بخواهیم تا طراحی در این خصوص با توجه به پوشش گیاهی، میزان مصرف آب و المان های تاریخی شهر ری انجام دهد.

در این جلسه همچنین فرماندار شهر ری، معاون عمرانی شهردار تهران و شهردار منطقه نیز به بیان توضیحات اجرایی خود پرداختند و پس از اعلام نظر اعضای شورای شهر تهران مقرر شد تا کمیسیون فرهنگی در جلسه ای با حضور کمیسیون معماری و شهرسازی و مسئولین مرتبط در شهرداری تهران به  برنامه ریزی برای تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه بپردازد.

لینک تصاویر: http://shora.tehran.ir/default.aspx?tabid=1114&ArticleId=14395

print
rating
  نظرات