مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/9/15 18:6:38

شهربانو امانی در بازدید از مجموعه فرهنگی برج طغرل تاکید کرد:
ضرورت بازطراحی چرخه آب و طراحی باغ ایرانی اسلامی در مجموعه فرهنگی برج طغرل/ عکس
  شهربانو امانی، عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در بازدید از روند مرمت برج طغرل گفت: تاکنون دیدگاه ساختمانی در این پروژه حاکم بوده است و طراحی ها بر این اساس صورت گرفته پیشنهاد  شد تا به لحاظ منظر و زیبایی باغ ایرانی اسلامی برای این مجموعه با در نظر گرفتن پوشش گیاهی شهر ری مورد مطالعه و طراحی قرار گیرد .

 

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای شهر تهران تعدادی از اعضای شورای شهر تهران از روند تکمیل مجموعه فرهنگی برج طغرل بازدید کردند.

شهربانو امانی، عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در این بازدید گفت: اساس کار ایجاد مجموعه فرهنگی برج طغرل از سال 70 شروع شده و در سال 84 به مرحله اجرا رسیده است و از سال 91 تکمیل آن به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: هرچند در بخی مقاطع کارگاه این پروژه تعطیل شده است اما با اولویت بندی معاونت توسعه و عمران شهرداری تهران این پروژه مجددا فعال شده تا تبدیل به سرمایه ای عظیم و خوب برای منطقه 20 بشود.

عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: شهر ری یکی از شهرستان های غیر برخوردار در استان تهران است و این در حالی است که پیشینه تاریخی و پتانسیل های موجود در آن می تواند به عنوان ظرفیت مورد توجه مسئولین شهری و ملی قرار گیرد.

امانی به وضعیت کنونی این پروژه اشاره کرد و گفت: هم اکنون این پروژه پیشرفت خوبی دارد اما این پیشرفت در بخش سخت افزاری است و این در حالی است که بخش عمده ای از کار باید در بخش نرم افزاری صورت گیرد.

وی همچنین اظهار داشت: بنابر این باید توجه ویژه ای به سرمایه گذاری در بخشهای باقی مانده و بهره برداری از مجموعه صورت گیرد. امسال حدود 10 میلیارد بودجه برای این پروژه در نظر گرفته شده است و با توجه به تخصیص داده شده هم اکنون کارگاه فعال شده است اما هنوز بخش زیادی از بودجه در نظر گرفته شده تخصیص داده نشده  است که باید کمیسیون های تخصصی در این خصوص کمک کنند.

عضو شورای شهر تهران در ادامه به ارائه دو پیشنهاد اشاره کرد و گفت: از آنجا که مطالعات این پروژه از دهه 70 آغاز شده بود و در آن زمان دانش بازچرخانی آب نسبت به امروز محدود بود پیشنهاد شد تا این موضوع مورد بازطراحی قرار گرفته و همچنین با توجه به اینکه تاکنون دیدگاه ساختمانی در این پروژه حاکم بوده است و طراحی ها بر این اساس صورت گرفته پیشنهاد  شد تا به لحاظ منظر و زیبایی باغ ایرانی اسلامی برای این مجموعه با در نظر گرفتن پوشش گیاهی شهر ری مورد مطالعه و طراحی قرار گیرد.

لینک تصاویر: http://shora.tehran.ir/default.aspx?tabid=1114&ArticleId=14395

print
rating
  نظرات