مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/9/11 15:26:26

دبیر مجمع مشورتی روسای کلان شهر ها و مراکز استان ها بیان داشت؛
برگزاری شصت و سومین نشست مجمع در شهر رشت/ دولت و مجلس خود را جدا از مدیریت شهری نبینند
  اباذر صرامی گفت: مدیریت شهری در کشور ما ساختاری منفک از سایر ارکان حاکمیتی نداشته و ندارد و باید دستگاه های موثر به ویژه دولت و مجلس شورای اسلامی در کمک به شوراهای اسلامی و شهرداری ها بیش از پیش تا تحقق کامل و اصلاح ساختارها و قوانین و یا منفک ندانستن خود از این حوزه مساعدت و همراهی نمایند.

 


به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران اباذر صرامی دبیر مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها و دبیر برگزاری اجلاس آذر ماه ۹۷همدان ، در شصت و دومین نشست مجمع مشورتی روسای شوراهای کلان شهر ها و مراکز استان ها  ، از  روند اجرائی تحقق اقدامات مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها و  روند برگزاری اجلاس همدان گزارشی ارائه نمود .

 

وی در ادامه از میزبانی شورای اسلامی و شهرداری همدان تقدیر کرد و گفت: حضور مرتضی الویری ریاست شورایعالی استانها و محسن هاشمی رفسنجانی ریاست شورای شهر تهران و ریاست مجمع مشورتی و معاون عمرانی وزارت کشور و نماینده ولی فقیه  استان همدان و استاندار همدان و نمایندگان‌ مجلس شورای اسلامی و اعضای مجمع مشورتی ومتخصصین و نشان از اهمیت و نقش شورای عالی استان ها دارد که همتراز با قوای سه گانه کشور می باشد.

 

صرامی همچنین با اشاره به  نقش موثر اجلاس های مجمع مشورتی در تصمیم سازی و ارائه مشورت و لوایح خاص به شورایعالی استانها گفت:  تحلیل و ارایه راهکارهای برون رفت از موانع شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها از جمله برکات این نشست ها بوده که با تداوم برگزاری آن می توان نسبت به رفع این موانع بزرگتر امید داشت.

 

دبیر مجمع مشورتی روسای شوراهای کلان شهر و مراکز استان ها  به   اقدامات دبیر خانه این مجمع اشاره کرد و گفت: در راستای هدفمند‌ نمودن و تحلیل موانع و راهکارهای فراروی شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها و نیز  چالش ها و فرصت ها و گزارش عملکرد یکساله شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها و روز و هفته فرهنگی کلانشهرها وشهرهای مراکز از جمله اقداماتی بوده که در یک ساله گذشته از سوی دبیر خانه مجمع صورت گرفته است.

 

صرامی همچنین افزود: ضرورت تقویت ارکان و ساختار شوراهای اسلامی  پارلمان محلی در راستای تفکیک  شرح وظایف ملی از محلی و تفویض اختیار وظایف محلی به شوراهای اسلامی و ضرورت اصلاح و تقویت ساختار ادارات کل اداری و اجرایی شوراهای اسلامی کشور از جمله موارد دارای اهمیت است.

 

وی در پایان ضمن اشاره باینکه مدیریت شهری در کشور ما ساختاری منفک از سایر ارکان حاکمیتی نداشته و ندارد و باید دستگاه های موثر به ویژه دولت و مجلس شورای اسلامی در کمک به شوراهای اسلامی و شهرداری ها بیش از پیش تا تحقق کامل و اصلاح ساختارها و قوانین و یا منفک ندانستن خود از این حوزه مساعدت و همراهی نمایند.

 

در پایان مراسم مزبور نسبت به قرائت بیانیه اجلاس با محوریت خروجی های موثر کمیسیون های چهارگانه اجلاس و موضوع اهمیت توسعه گردشگری همدان با توجه به شاخصه های این شهر توسط مسئولان نظام اقدام گردید.

 

همچنین در پایان این این نشست ، میزبان نشست آینده  نیز انتخاب شد که شهر رشت با جمع بندی نظرات برای این امر انتخاب شد. لذا مقرر گردید شصت و سومین نشست مجمع مشورتی روسای شوراهای کلان شهر ها و مراکز استان ها در اردیبهشت ماه در شهر رشت برگزار شود.print
rating
  نظرات