مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/9/9 10:37:26

جمالی نژاد:
‍ شورای عالی استانها در اصلاح بودجه به دولت کمک کند/ اهمیت نقش شورایاری ها در تامین امنیت ملی
  معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به تدوین لایحه بودجه ۹۸ گفت: درخواست می‌کنیم شورای عالی استانها مشکلات شهری را برای اصلاح لایحه بودجه ۹۸ در اختیار ما بگذارد . 

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور در شصت و دومین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای کلانشهرها و مراکز استان ها با بیان اینکه شوراها و شهرداران در امنیت ملی نقش مهمی دارند گفت: همیشه تاکید کرده ایم که نقش شوراها و شهرداری ها باید به صورت ملموس در شهرها احساس شود. بنابراین باید شوراها به محله ها بیایند و به محله محوری و شورایاری رو بیاوریم.

 

جمالی نژاد ادامه داد: محله محوری حس تعلق به شهرها و روستاها را به وجود می آورند و این حس تعلق همبستگی را بین مردم شهر افزایش می‌دهد و انسجام جامعه را بالا می‌برد و زمانی که انسجام جامعه بیشتر شود امنیت ملی کشور بهتر تامین می شود.

 

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور خطاب به مهندس الویری رییس شورای عالی استانها گفت: زمانی که پیکر یک انسان را در نظر بگیرید بافت‌ها اندام را و اندام‌ها، پیکر را تشکیل می‌دهند شوراها برای شهرها نیز چنین حکمی دارد و اگر بتوانیم شوراهای شهر را به شوراهای شهرستان و استان و شورای عالی استانها وصل کنیم می‌توانیم به این کارکرد برسیم.

 

 وی با بیان اینکه نقش شورای عالی استانها در هدایت و حمایت از شهرداری‌ها بسیار مهم است خاطرنشان کرد: زمانی بحث تقویت شهرداری ها از طریق ایجاد وزارت شهرداری و یا معاونت شهری  ریاست جمهوری بود اما ما معتقدیم ظرفیت موجود می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

 

جمالی نژاد با بیان اینکه ما در دولت ۸ سند مصوب در زمینه شهری داریم توضیح داد: ۸ سند آسیب‌شناسی شده و بسیاری از مشکلات شهرهای کوچک و بزرگ را احصا کرده است و دوستان دیگر نیز در دست تدوین است که اگر این اسناد مورد استفاده قرار گیرد بسیار راهگشا خواهد بود.

 

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور ادامه داد: لوایحی در زمینه مدیریت شهری در دولت تصویب و به مجلس ارسال شده است و لوایحی نیز در دست تدوین است که تا چند روز آینده به مجلس ارسال خواهد شد.

 

وی با اشاره به تدوین بودجه ۹۸ گفت: لایحه بودجه سال ۹۸ در دست تدوین است و در روزهای آتی به مجلس ارسال خواهد شد. من از شورای عالی استان ها تقاضا دارم که در زمینه شهری مشکلات موجود را احصا کرده و در یک جلسه فوق العاده چه می توانیم در آینده برگزار کنیم ارائه کند تا در بودجه سال آینده وارد شود.

 

 

جمالی نژاد افزود: خوشبختانه بسیاری از مواردی که در بودجه گذشته حذف شده بود بازگشت و ورود به مجلس نیاز است که شوراها ورود پیدا کرده و موارد مشکل دار را اصلاح کنند اگر این موارد اصلاح شود نسبت به سال گذشته هیچ گونه کمبودی نخواهیم داشت.print
rating
  نظرات