مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/9/8 18:58:6

علی اعطا در مجمع مشورتی روسای شوراهای کلان شهر ها و مراکز استان ها بیان داشت:
رسیدن به فهم مشترک برای حل چالش های کلان شهر ها از برکات این مجمع است
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور نمایندگان مجلس و مسئولان کلان شهر ها در اجلاس مشورتی روسای شوراهای کلان شهر ها به معنای رسیدن به فهم مشترک برای حل مسائل، معضلات و چالش های کلان شهر ها است که این امر از فواید برگزاری چنین نشست های می باشد .


به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر شصت و دومین نشست مجمع مشورتی روسای شوراهای کلان شهر ها و مراکز استان ها با حضور برخی از اعضای شورای شهر تهران در همدان برگزار شد. علی اعطا، سید حسن رسولی و مرتضی الویری در کنار محسن هاشمی از جمله اعضای شورای شهر تهران بودند که در این نشست حضور یافتند.

 

در خلال برگزاری این نشست علی اعطا گفت: بخشی از موضوعاتی که شوراها و مدیریت شهری در کلان شهر ها با آن مواجه هستند مشکلات مشترک است و بخشی از آنها مختص به یک شهر است. حسن این نشست ها که به صورت دوره ای برگزار می شود این است که در راستای حل معضلات و مسائل مشترک مانند تامین  منابع درآمدی شهرداری ها، مالیات بر ارزش افزوده ،برخورد با  تخلفات اختمانی، تامین درآمدی شهرداری ها از محل تخلفات ساختمانی به بحث گذاشته می شود از دل این مباحث یک گفتمان مشترک بیرون می آید.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان ساخت: امروز قبل از آغاز رسمی نشست در برخی کمیسیون های تخصصی مجمع شرکت کردم و خوشبختانه مباحث خوبی مطرح شد. طرح اینگونه مباحث به مثابه تبادل تجربیات مدیریت شهری در کلان شهر ها خواهد بود که می تواند منجر به ارایه راهکارهای مفید گردد. اینکه ما بدانیم در کلان شهر ها با چه مشکلات و موانعی مواجه هستیم می تواند در پیش بینی تمهیدات برای مسائل کلان شهر ها آشنایی و دید جامع تری به ما بدهد.

 

اعطا در ادامه افزود: حسن دیگر این مجمع این است که یک سری مسئولان مانند استانداران و نمایندگان مجلس حضور پیدا می کنند و لذا این حضور کمک می کند به رسیدن به یک  فهم مشترک تا مسائل و مشکلات کلان شهر ها در سطح وسیع تر مورد ارزیابی و واکاوی قرار گیرد و امیدواریم از این نشست ها راهکارهای مفیدی برای حل معضلات کلان شهر ها ارایه شود.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در پایان گفت: ما امیدواریم در این دوره مدیریت شهری بحث منابع پایدار مدیریت شهری به سرانجام برسد که البته این گفتمان و فهم مشترک در تحقق آن بسیار حائز اهمیت است.print
rating
  نظرات