مقالات

ایجاد شده توسط : s.a.milani در 1397/8/20 15:51:16

حسینی میلانی:
مسائل شهر تهران، موضوعات کوتاه‌مدت نیستند/ سهم و سرانه دوچرخه و پیاده‌محوری در پایتخت اندک است
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تأکید کرد: سهم و سرانه دوچرخه و پیاده محوری در شهر تهران اندک است و عملاً در برنامه ­ها نادیده گرفته می­شوند. علیرغم تلاش شورا، ما حرکت جدی را در این مدت مشاهده نکرده ایم. چه برنامه عملیاتی در زمینه گسترش حمل و نقل پاک مد نظر دارید.


سید آرش حسینی میلانی پیش از ظهر امروز در نود و نهمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران در سوال از پیروز حناچی گفت: برنامه‌ ارائه شده از سوی آقای حناچی از جامعیت خوبی برخودار است ولی لازم است در مورد برخی محورها توضیحات بیشتری دهند.

 

وی ادامه داد: یکی از محورهای که باید توضیح بیشتری باید داده شود، بحث حریم شهر تهران است. توضیح دهید که طرح راهبردی حریم پایتخت چه گام‌هایی دارد و چه نتایجی را برای شهر تهران به ثمر خواهد داشت؟ بهرحال مسائل شهر تهران، موضوعات کوتاه‌مدت نیستند و باید مسائل کلان را هم مدنظر قرار داد. در منطقه شهری تهران چگونه می‌توان بر چالش‌ها و مشکلات محیط زیستی غلبه کرد؟

 

این عضو شورای شهر با بیان اینکه بحث دیگر، شهر انسان‌محور است، اظهار داشت: با توجه به رویکرد مثبتی که در معاونت شهرسازی داشته‌اید و طرح جایگزین برج‌باغ را با همکاری شورا ارائه داده‌اید، درخصوص شهر انسان‌محور چه باید بکنیم؟

 

حسینی میلانی افزود: سهم و سرانه دوچرخه و پیاده‌محوری در شهر تهران اندک است و عملا در برنامه‌ها نادیده گرفته می‌شوند. علیرغم تلاش شورا، ما حرکت جدی‌ را در این مدت مشاهده نکرده‌ایم. چه برنامه عملیاتی در زمینه گسترش حمل و نقل پاک مد نظر دارید؟

 print
rating
  نظرات