مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/7/18 18:0:26

علی اعطا در دومین نشست از سلسله نشست های دوباره تهران تاکید کرد: (2)
شورا باید محل گفت و گوی عمومی با حضور متخصصین و صاحب نظران باشد
رییس کمیته معماری و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: بدون شک استفاده از نظرات متخصصان می تواند در پویایی برنامه هایی نظیر برنامه سوم توسعه شهر تهران کمک کند. 


به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران دومین نشست از سلسله نشست های دوباره تهران با عنوان تهران 1402 با تمرکز بر کلیت ساختاری و بخش های کالبدی و فضایی برنامه سوم توسعه شهر تهران در حوزه شهرسازی و معماری با حضور محسن هاشمی ریاست شورا ، محمد سالاری ریاست کمیسیون معماری و شهرسازی شورا ، علی اعطا رییس کمیته معماری شورا ، زهرا نژاد بهرام رییس کمیته شهر سازی شورا، پیروز حناچی معاون شهر سازی شهرداری تهران ، حجت اله میرزایی معاون برنامه ریزی ،توسعه شهری و امور شوراهای  شهرداری تهران و امیر آریا زند قائم مقام معاونت برنامه ریزی ،توسعه شهری و امور شوراهای  شهرداری تهران و جمع کثیری از اساتید و صاحب نظران حوزه معماری برگزار شد.

 

علی اعطا رییس کمیته معماری شورا نیز در این نشست گفت : در شهریور 96 زمانی که شورای پنجم بر سر کار آمد 19 ماه به پایان اعتبار برنامه 5 ساله دوم باقی مانده بود. برنامه دوم تا پایان اسفند امسال به پایان می رسد و  شورا باید برنامه سوم توسعه شهر تهران را ظرف دو ماه به تصویب برساند  تا بودجه سال 98 شهرداری را بر این مبنا به تصویب برسانیم .

 

وی ادامه داد: بر همین اساس تا زمانی که برنامه به تصویب نرسد امکان بررسی بودجه را نخواهیم داشت.

 

اعطا افزود: در اسفند 96 در شورا مصوبه ای تصویب شد با این عنوان که چارچوب ها، سیاست ها و راهبرد ها،  اولویت ها، اقدامات و ویژگی های برنامه 5 ساله سوم مشخص شد. دراین مصوبه مشخص می شد برنامه سوم به چه شکلی و چارچوبی باید به شورا تحویل داده شود.

 

اعطا از ضرورت برگزاری چنین نشست هایی سخن به میان آورد و گفت: در مورد این جلسه کمیته معماری و طرح های شهری سلسله نشست های فصلی را برگزار می کند به طوریکه  در هر فصل مسئله اصلی که مطرح می باشد مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

اعطا اظهار داشت : ما به دنبال این هستیم که شورا به محل گفت و گوی عمومی تبدیل شود. با حضور متخصصین و تشکل ها باید این رویکرد ادامه پیدا کند  و فضایی را فراهم کنیم این گفت و گو ها تداوم پیدا کند .

 

وی ادامه داد: چنین نشست هایی به دنبال این است که در سطح ساختار و کلیات در اصول معماری و شهر سازی پیشنهادات روشنی در واقع مطرح شود و ما بتوانیم این موضوعات پیشنهادی را در شورا برای بررسی و اصلاح برنامه سوم دنبال کنیم. این مجموعه این آمادگی را دارد  که مواردی در خصوص بازنویسی و اصلاح برنامه را صورت دهد.print
rating
  نظرات